Křest ohněm pro naše ženy v MŽL

13.04.2015 08:21

Dnešek (rozuměj neděli 12. dubna 2015) znamenal křest ohněm pro ženské družstvo v Moravské lize žen. Čekalo nás první dvojutkání se Skokankami Olomouc na jejich hřišti.

Dorazili jsme na místo asi hodinu před začátkem, jak se sluší a patří, a na místě se k nám připojila ještě naše posila - Monika Janotková (v současnosti trenérka nově vzniklého oddílu softballu při ZŠ Hroznová Brno, kterému naše kadetky vypomáhají na turnajích Moravské ligy kadetek). Při rozcvičování jsme zjistili, že naše A-hřiště, na němž probíhá v současnosti rekonstrukce, je mnohem přijatelnější pro hraní, než hřiště Skokanek. Nicméně podmínky byly samozřejmě pro oba týmy stejné..

První zápas jsme začínali jako hosté na pálce. Po ground outu Markéty Gregorové překvapila soupeřky (i nás) Monika Smetanová dvoumetovým odpalem. Následným odpalem ji hned podpořila Aneta Sehnalová a Moniku poslala až domů a vedli jsme 1:0. Přestože jsme zaznamenali další hit v podání Lucky Krytinářové a krádež 3. mety, soupeřky nás strike outem a fly outem k ničemu dalšímu nepustily. Naopak na pálce si doběhly pro bod, takže po první směně byl stav 1:1. Ve druhé směně jsme nedokázali dotáhnout hru k doběhu i přes krásné jednometové odpaly a Skokanky přidaly další bod. Ve třetí směně Monika odpálila singl a na passed bally ukradla druhou a třetí metu a po odpalu Lucky opět skórovala. Lucka přidala také bod po odpalu Moniky Janotkové a zdálo se, že se utkání bude vyvíjet v naší režii. Po strike outech Kateřiny Feikové a Veroniky Břouškové se ale situace úplně změnila a soupeřky na pálce zahájily těžkou ofenzívu třímetovým odpalem a postupně nám nasázely deset bodů díky odpalům i chybám v poli. Ve čtvrté a páté směně se nám podařilo už přidat jen po bodu a korigovat skóre na konečných 12:5. Ač skóre vypadá jednoznačně, na odpaly to bylo 12:10 ve prospěch soupeře, což značí, že naše pálka má velice slibný potenciál.

Ve druhém zápase jsme jako domácí začínali v poli. Na nadhoz se postavila Natálie Břoušková a dělala, co mohla, přesto Skokanky doběhly třikrát. Naše děvčata dokázala odpovědět jen jediným doběhem a skóre tak po první směně bylo 3:1. Nápor Skokanek pokračoval a bohužel na Natálce se projevila absence nadhazovačských tréninků a ani pole nezahálelo a vršilo chyby, takže na pálku jsme šli za stavu 8:1 a nevypadalo to dobře. Nakonec ale naše pálkařky zahrozily a čtyřmi doběhy korigovaly skóre na přijatelných 8:5. Za tohoto stavu se na nadhazovací metu postavila Monika Janotková a svými nadhozy udržela soupeřky za přispění polařek bez odpalu. Ani nám se ale nevedlo líp, takže i po třetí směně byl stav stejný. Ve čtvrtém inningu soupeřky zůstaly bez bodu, ale naše pálkařky Markéta a Monika Smetanová a Aneta odpálily dvoumetové odpaly a za připspění ostatních na pálce se nám podařilo strhnout vedení na naši stranu (8:9). V dalších dvou směnách Skokanky přidaly celkem 6 bodů, ale nám se podařilo doběhnout jen dvakrát, takže na poslední pálku soupeřky nastupovaly za stavu 14:11 a ještě jeden doběh si připsaly. Markéta odpálila krásný jednometový odpal a vzápětí ji podpořila Monika Smetanová opět dvoumetovým odpalem, na který Markéta doběhla až domů pro bod a Monika nakonec ve stejné rozehře ukradla třetí metu. Při dalším passed ballu také ona skórovala a po jednometovém odpalu Anety se Skokanky začaly strachovat o výsledek. Bohužel některé pálkařky po přestávkách v tréninku kvůli nemoci a podobně hodně zaostává za svou pálkařskou formou, takže už výborné výkony předchozích pálkařek nepodpořily a skóre se zastavilo na stavu 15:14 pro Skokany Olomouc. Pohled na odpaly - 19:22 ve prospěch Olympanek – nás ale velice těší.

Výkony Moniky Smetanové: 8 startů na pálce 7 odpalů (z toho 4x dvoumetový), 3 ukradené mety, 6 doběhů, 4 dotlačené body a k tomu skvělá práce na třetí metě v poli (!) a dalších dvou hráček, Markéty Gregorové a Anety Sehnalové také nezaostaly (shodně 8 startů na pálce, 6 odpalů, 1x dvoumetový) a dávají naději na kvalitní výkony pro další zápasy. A nesmím zapomenout ani na Moniku Janotkovou, která skvěle nadhazovala, na pálce nás také podpořila kvalitními odpaly a v neposlední řadě pomohla i trenérskou radou.

 

        


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608