Naše hráčky na hostování

19.07.2014 04:21

Počátkem března klub Arrows Ostrava požádal Olympii o hostování několika hráček do kádru kadetek. Vybrali jsme z našeho kádru pět děvčat, které odpovídají svým věkem a domluvili s Arrows na podmínkách hostování.

Vše proběhlo, jak mělo, takže jsme o uplynulém víkendu vyrazili do Prahy, kde se konal v areálu klubu SaBat Praha kvalifikační turnaj kadetek. Zúčastnilo se 13 týmů kadetek z celé republiky a 1 tým z polské Wroclawi. Účelem turnaje bylo rozřadit týmy podle výkonnosti do tří lig.

Po příjezdu do Prahy naše minivýprava, skládající se z trenéra a tří hráček (Markéta Gregorová, Lucka Krytinářová Daniela Štelclová), chvíli bloudila, než našla ten správný areál, ale pak už šlo všechno hladce. Kromě našich děvčat má v týmu Arrows zastoupení také slovenský tým Apollo, který se zúčastnil Vánočního turnaje v Blansku a kterému nebyla umožněna účast v českých soutěžích kadetek.

V prvním utkání jsme narazily na velmi těžkého soupeře a pozdějšího vítěze celého turnaje – tým Sparks  Mladé Buky, se kterým jsme si pod hlavičkou Olympie Blansko změřili síly již několikrát. Po tuhém boji nás Sparks porazili i tentokrát, nicméně výsledek 4:2 nám dával naděje do dalších bojů.

Druhým týmem, se kterým jsme se potkali, byl tým z polské Wroclawi. Věděli jsme, že tým velmi mladých hráček je ve skupině nejslabším protivníkem, proto také couch Arrows nasadil na nadhoz naši méně zkušenou nadhazovačku Markétu Gregorovou. První tři směny tak byly docela vyrovnané. Nicméně výsledek jsme si pojistili tím, že Markétu vystřídala na poslední směnu velmi silná nadhazovačka Arrows Barbora Štůsková a kvalitní pálkou jsme si zajistili vítězství 8:7.

V podvečer nás čekal ještě jeden zápas s velmi kvalitním soupeřem a rovněž rivalem z loňského účinkování ve druhé lize kadetek – celkem Eagles Praha. Pokud bychom je dokázali porazit, byla by pro nás otevřená cesta do Extraligy kadetek. V první směně jsme se ujali vedení 2:0, ale nakonec soupeř šesti doběhy v dalších dvou směnách utkání otočil ve svůj prospěch. Konečný výsledek 6:3 ve prospěch Eagles je tak posadil do čela skupiny. V konečném pořadí turnaje si nakonec Eagles zajistili rovněž účast v Extralize kadetek.

Náš tým se tak utvrdil v tom, že v současném složení a se současnými herními dovednostmi na Extraligu kadetek pomýšlet nemůže, proto do posledního zápasu v neděli nasadil nejsilnější možnou sestavu. Družstvo kadetek Storms Řepy je novým týmem, který se teprve sehrává, a proto nebylo zrovna nejsilnějším soupeřem. Do hry se postupně zapojily všechny hráčky našeho družstva a zápas skončil po 42 minutách po druhé směně rozdílovým výsledkem. Tím si tým Arrows zajistil účast ve 2. lize kadetek.

Celkově můžeme hodnotit celý turnaj kladně a jako cíl jsme si stanovili vítězství v soutěži, což by nám zajistilo účast na Mistrovství ČR kadetek.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608