Olympanky u krčských Orlic

15.09.2015 11:19 | František Slavič

O víkendu bylo na pořadu čtvrté kolo III. ČSLŽ, tentokrát v areálu Eagles Praha v Krči. Rozpisová pravidla nás přiřadila do skupiny se 4. a 5. družstvem v celkové tabulce (Žraloci Ledenice a LASO Miners Kladno), což znamenalo silné soupeře a nevypadalo to moc dobře. Navíc v naší sestavě chyběly kvůli zdravotním problémům Tala, Bruno, Markét a kvůli účasti na baseballovém poháru v roli trenérky Monča Janotková.

Prvními soupeřkami byly hráčky z Kladna. Nadhoz vypadal nebezpečně a zkušené polařky nám nemínily dovolit žádné body. Po první pálce jsme šli do pole s nulou na našem kontě. Anet se na nadhozu viditelně trápila a dvě volné mety a chyba v zadním poli znamenaly první doběh pro LASO. Volná meta a ukradená druhá a třetí meta Lůcou slibovaly, že i nám se něco podaří urvat. Po odpalu Verči do pravého zadního pole, Lůca skórovala a bylo srovnáno. Bohužel další dva SO a chycená krádež třetí mety nás poslaly znovu do pole. Ve třetí směně Kladno opět doběhlo pro bod, ale my jsme dokázali ve čtvrté směně strhnout vedení na naši stranu. Minérkám se podařilo srovnat, a protože uplynul hrací čas, hrál se tie-break. Na druhou metu se postavila Kačka Feiková. Na pálce Kačenka Tripalová poslala míč vysoko do vzduchu nad druhou metu, což znamenalo aut ze vzduchu. SO Lůcy nám taky zrovna nepomohlo, ale Kačka F. se dostala alespoň na třetí metu. A opět zabojovala Verča a odpalem prostřelila spojku a poslala Kačku domů, ale další SO už nás poslal do pole. Soupeřky se nám bohužel už nepodařilo zastavit a dva doběhy znamenaly naši prohru. LASO Kladno : Olympia Blansko 5:4 v krásném a dramatickém utkání.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Žraločicím jako domácí do pole. Anetčino trápení na nadhozu pokračovalo, ale pole zapracovalo a první tři hráčky byly vyautovány, aniž by doběhly na třetí metu. Na pálku šla jako první Kačka F. a bezpečně se dostala na první metu odpalem přes nadhoz. Další dvě hráčky Olympie Renča a Lůca si vynutily metu zdarma a Kačka mezitím ukradla nepozorné obraně domácí metu. Odpal Kačenky T. znamenal další doběh a posun Lůcy do skórovací pozice. Na Anetčinu ulívku a chybu v obraně potom doběhla Lůca a Kačenka T. se posunula na třetí metu. Na pálce opět zazářila Verča a vynutila si svým rychlým během chybu v poli a dotlačila tak další bod, takže po první směně docela slušný náskok. Žraloci jsou ale dravé paryby a nenechaly nám žádný oddych. Ve druhé směně sice daly jen jeden bod, ale v další přidaly dva, kdežto my jen jeden za obě směny. Do páté směny šly soupeřky na pálku s dvoubodovou ztrátou a zastihly nás v útlumu. První pálkařka se dostala na první metu po trefení nadhozem od nejzkušenější hráčky Olympie – Renči, druhá ušmrdlaným odpalem na spojku, kde se nám nepodařilo přihrát na první metu včas, abychom udělali alespoň jeden aut. Třetí ledenická hráčka dostala metu zdarma v ten nejnevhodnější okamžik. Plné mety znamenaly velikou šanci na body. Chtěli jsme se tomu postavit a chytili jsme krádež třetí mety, při dalším odpalu Kačenka T. vyautovala běžce z první mety, ale Ledenice dosáhly bod na 5:4. A pak přišel podařený dvoumetový odpal, při němže jsme nemohli nic dělat a soupeřky si doběhly pro další dva body. Následný krásný zákrok a chycený vysoký odpal a třetí aut už přišel pozdě. Naše tři pálkařky, snad z přílišné snahy, všechny odpálily pouze na nadhazovačku a ta ve spolupráci s první metou ubránila náskok Ledenic. Olympia Blansko : Žraloci Ledenice 5:6.

            Po večerním grilování u Kačenky T. a jejího přítele jsme museli vstávat v 7.00 hodin, protože první soupeřky nedělního programu, Hluboká S&B club. V první směně se ujímáme vedení díky třímetovému odpalu Lůcy a jejímu doběhu. Bohužel se ostatním nepodařilo navázat dalšími odpaly, a tak ve třetí směně dvěma slepenými odpaly jde Hluboká do vedení. V dohrávce konečně pálí i Eliška a díky skvělým dvoumetovým odpalům Renči a Kačenky T. opět přetáčíme vedení na svoji stranu a vedeme 4:2. Anetka si zase vybírá slabší chvilku a trefuje pálkařku, což ji natolik rozhodí, že dává další tři volné mety. Ani střídání s Renčou nepomáhá a další volné mety znamenají 6 doběhů pro soupeřky. Konečně poslední aut. Jenomže na pálce jsme nic nepředvedli, tak nás čeká poslední směna. Rychlé střídání nadhazovaček Renči a Anetky se vyplatilo, soupeřkán´m se z toho motá hlava, a tak po SO první pálkařky chytáme druhou při krádeži dvojky a třetí vyndáváme rovnou na první metě. A jdeme zase na pálku zkusit to ještě otočit…Začíná Verča. A opět odpal do zadního pole, kde chybuje polárka. Renča přidává další krásný odpal ke dvojce a posunuje Verču. Ta na další odpal Kačenky T. (znovu ke dvojce) dobíhá až domů a Renča se posunuje na třetí metu. Marjánka se tentokrát nenechá zahanbit, a když všichni pálí o 106, tak si taky odpálí a na její odpal dobíhá Renča. Další krásný odpal, tentokrát od Máši a další doběh a další běžec na trojce. Anetka, zřejmě pod dojmem všeobecného „laufu“ pálí třímetový odpal a ze soupeřek se stávají nešťastnice, jejichž naděje na vítězství pomalu mizí v dáli. V té chvíli se na pálku staví Monča a nádhernou sebeobětovací ulívkou k první metě posílá Anetku domů pro další bod. Konečně rozhodčí vyhlašuje konec hracího času a my se můžeme radovat z vítězství! Olympia Blansko : Hluboká S&B Club 10:8

            Na poslední zápas se netěšíme – Pikes Praha, s nimiž se část našich pražských posil nerozešla příliš v dobrém. Začínáme na pálce. V první směně se ujímáme vedení díky třímetovému odpalu Lůcy, která po následné chybě polařek Pikes na svůj vlastní odpal také doběhla. Dvoumetovým odpalem se blýskla Verča, Renča ji vzápětí solidním jednometovým odpalem poslala na třetí metu a Kačenka T. Verču poslala až domů, i když za cenu autu. V první směně jsme ještě dotlačili domů Renču na odpal Kačky F. a udržet soupeřky na uzdě bez bodu. Ve druhé směně po dvou volných metách pálí zase Verča (na tomto turnaji neskutečná pálka) jednometový odpal a přidáváme další bod. A protože Verča i rychle běhá, dobíhá si po nechyceném nadhozu pro náš pátý bod. Vzápětí po chybách v poli, dvou volných metách a trefení pálkařky nadhozem Štiky srovnávají na 5:5 a začínáme znovu. Postupně naplňujeme mety a Eliščin dvoumetový odpal nás dostává znovu do vedení. Rychlé tři auty nám dávají možnost zvýšit náskok a po dvou volných metách Kačenka T. odpaluje dvoumetový odpal a vedeme už zase o tři body. Volná meta Kačky F. a odpal Anety nám přidávají další bod a sebevědomí. Monča pálí a posunuje spolehlivě Kačku F. a Anet, máme tedy plné mety při jednom autu. Vysoký odpal spojka chytá a přichází katastrofa – odcházíme z pole v domnění, že máme tři auty. Soupeř ani rozhodčí nic neříkají, ale když to zjistíme a chceme se vrátit, rozhodčí nám to už neumožňuje s vysvětlením, že my jsme odešli… Nic nepomáhá, takže po našich DVOU autech jde na pálku soupeř. Ztráta koncentrace, čtyři volné mety v řadě za sebou a chyby v poli způsobují, že Pikes otáčí zápas ve svůj prospěch a poráží nás. Pikes Praha : Olympia Blansko 10:9

            I přes závěrečné zklamání jsme spokojeni, Předvedli jsme, že se zlepšujeme s každým zápasem a nebojíme se pálit. Nevím, koho chválit dřív, byl to nejpovedenější trunaj a zjišťujeme, že se můžeme rvát o body s kýmkoliv (máme už skalp Trutnova – vedoucí celek, který byl v tomto ročníku jen 2x poražen. Olympií a Trnavou, skalp Trnavy, která má ve svém kádru 8 reprezentantek Slovenska, a hráli jsme vyrovnané zápasy s družstvy v čele tabulky…). Největším překvapením pro mě byly výkony Verči s Lucky – Verča na pálce (z 11 startů 5 odpalů, z toho 1 dvoumetový a žádný SO!! – za předchozích 11 startů 6 SO!), Lůca na nadhozu (16 pálkařů, 2 SO, 9 autů, pouze 1 umožněný odpal). 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608