Olympanky u Titánů

14.10.2014 17:41

Seriál turnajů Interpoháru, o kterém už tu byla řeč na konci srpna, skončil uplynulým víkendovým kláním v areálu pražského klubu Tempo Titans Praha. Po vystoupení našich děvčat na předchozím turnaji obliba našeho týmu mezi mužskými účastníky letí vzhůru. Proto nám pořadatelé pouze doporučili, abychom do základní sestavy zařadili více mužů. Jenomže kde brát, když opora z minulého turnaje odmítla další účast a oslovení bývalých hráčů a hráček Olympie skončilo stejně jako v předchozím případě? Nakonec po usilovném přemlouvání se našli tři obětavci z řad baseballového A-týmu, za což jsem jim byl velmi vděčný (jenom jsem ještě netušil, co budu muset vytrpět po cestě do Prahy a zpět jako řidič…). Jako posily se jevili Michal Prudil, Laďa Kabeš a David Farkaš velmi perspektivní, Martin „Páša“ Rumler a Renata Hráčková pak doplnili sestavu už jako zkušení účastníci z Lednice.

Bohužel účast týmů byla opět slabší – přihlášeno bylo 7 týmů, z nichž Pasos Pardubice nakonec vůbec nedorazil, takže první zápas, který jsme měli hrát právě s tímto týmem, se nekonal.

Jako prvního soupeře nám rozpis naservíroval ryze mužský tým Kardinálové Chlum. Jméno slavné, nicméně ve spojení s americkou MLB a městem St.Luis, nikoliv s vesnicí, která má necelých 300 obyvatel (!). Kardinálové jsou ale veselí chlapíci a berou svůj klub velmi vážně, o čemž svědčí i jejich webová stránka http://kardinalove-chlum.webnode.cz/, kde se dočtete mimo jiné, že „Softbalový tým Kardinálové Chlum vznikl v dubnu roku 2013, v návaznosti na ukončení činnosti fotbalového klubu, jako další jiná možnost volnočasových aktivit pro obyvatele naší obce.“ Jejich přízeň jsme si získali velice snadno a kupodivu ne kvůli našim dívkám, ale kvůli Martinovi Rumlerovi, který se uvolil, že jim vypomůže při jejich prvním zápase (jejich 9. hráč do té doby nedorazil) předcházejícím našemu vzájemnému měření sil. Náš duel začal mohutným náporem na pálce, což nám umožnil soupeřův nadhazovač. Nejen přemírou met zdarma, ale i snadno palitelnými nadhozy. V půli první směny jsme vedli 14:0. Kardinálové se ale nevzdali a doběhli si ještě v první směně pro dva body. V další směně jsme přidali už jen 3 body, ale protivník ani jeden, tak jsme svůj náskok zvýšili. Černou chvíli jsme si vybrali v další směně, kde jsme v poli udělali čtyři chyby a umožnili tak Kardinálům pět doběhů. Ke konečnému skóre 23:8, které bylo pro nás velmi lichotivé, pomohly naše baseballové posily svými dvoumetrovými odpaly, k nimž přidal ještě Michal Prudil homerun a třímetový odpal.

Naši euforii hned v dalším zápase srazila SVŠ Slavia Plzeň, opět pouze mužský tým, svými 13 body v první směně. Odpovědět na takový příděl se nám podařilo pouhými čtyřmi body. V další směně přidal soupeř další tři, zatímco my jsme dokázali skórovat sedmkrát. Třetí směna opět vyzněla v náš prospěch – Slavia přidala jen jeden bod, kdežto Olympanky tři a skóre po třetí směně 18:14 slibovalo zápletku. Plzeň zlepšila také hru na pálce a přidala pět doběhů, současně s tím se zalekla také našeho dotahování a změnila nadhazovače. Přece jen ještě musíme na naší pálce mnohé zlepšit – už jsme nedokázali přidat ani jeden bod, takže Slavia nás porazila 22:14.

V sobotu už nás další zápas nečekal, tak jsme se vydali ubytovat (klasicky v tělocvičně na karimatkách) a na večeři.

Nedělní ráno slibovalo slunečný den, ale mlha se nechtěla zvednout. Pro některé hráčky budeme zřejmě muset zavést trochu jiný režim, protože nezvládají vstát s dostatečným předstihem, aby mohly být ve stanovenou dobu na hřišti. Podle výsledků v základní skupině nás podle postupového pavouka čekalo zápolení s polským týmem Demonya. Poláci měli mezi sebou i několik hráček, takže nám to dávalo naději na slušný výsledek. Jako hosté jsme začínali na pálce, ale třemi rychlými auty, dva „lufťáky“ a jednoduchý aut na první metě, nás poslal soupeř do pole. Oplatili jsme mu to stejnou mincí, jednoduchý aut na první metě, strikeoutem a chyceným vysokým míčem. Ani tentokrát jsme se na pálce neprosadili, ale Demonyi jsme umožnili dvakrát skórovat. Skóre po třetí směně 4:3 pro Demonyi vypadalo velice slibně, ale už jsme na změněný nadhoz nedokázali kloudně odpálit a sedm chyb v poli znamenalo další prohru 10:3.

Prohra znamenala, že se opět setkáme s Kardinály. Bohužel tentokrát se zápas vyvíjel úplně jinak. Naše nadhazovačky Renča a Aneta věnovaly soupeřům celkem sedm met a to převážně v těch nejméně vhodných chvílích, čtyři chyby v poli a pouhých deset odpalů znamenalo první historické vítězství Kardinálů (budiž jim to přáno) a naši ostudnou porážku 13:9.

Letošní poslední vystoupení našich dívek nám přineslo opět spoustu nových zkušeností, které zužitkujeme v příští sezóně. 

 

            


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608