Pantherky vyplenily Jahodové pole

30.06.2015 10:16

V sobotu Olympanky přivítaly na hřišti Strawberry field slovenské soupeřky z Trnavy. Ještě ve středu základní sestava našeho družstva vykazovala značné trhliny.  Rekapitulace – 1x zranění ruky, 1x zranění nohy, 1x dlouhodobé infekční onemocnění, 1x zdravotní potíže se zády, 1x doznívající nemoc… V sobotu ráno se ještě omluvila další z hráček kvůli akutnímu onemocnění.      

S Trnavankami jsme se už setkali v 3.ČSLŽ, kde jsme je dokázali porazit, takže jsme tak trochu doufali, že i v oslabené sestavě s nimi budeme držet krok. Napovídal tomu i začátek utkání, kdy jsme po třetí směně vedli 9:4. Soupeř změnil nadhoz a nám se přestalo dařit v poli. Ve čtvrté směně Panterky přidaly tři doběhy, kdežto naše děvčata dokázala skórovat jen jednou. To byl obrat ve vývoji celého utkání. Slovenky tlačily, zlepšily hru v poli, přidávaly doběhy a my jsme dokázali korigovat jen na konečných 11:15.

Druhý zápas probíhal obdobně jako ten první. V polovině čtvrté směny (po pálce Olympanek) jsme vedli 5:3, ale nápor soupeřek jsme nedokázali odvrátit a tak po sedmé směně bylo skóre 13:11 v neprospěch Olympie Blansko.

Musím ještě výkony některých hráček – na pálce vynikl výkon Renaty Hráčkové, Natálie Břouškové a Veroniky Břouškové, obdivuhodný výkon podala Petra Voet na postu chytačky. Za hru v poli i na pálce zaslouží uznání Tereza Blažková, která nastoupila do zápasů prakticky bez tréninku a obětavá hra Kristýny Kadlecové, která se zaťatými zuby teprve rozhýbává zraněný prst z minulého turnaje.

V celkové tabulce MLŽ tak se 6 zápasy, 7 body a skórem 74:87 na posledním místě. Vše se bude rozhodovat v zářijovém turnaji, který proběhne v Blansku ve dnech 5. a 6. 9. 2015. Snad se do té doby ustálí i situace v družstvu natolik, že budeme schopni podat kvalitní výkony ve všech zbývajících zápasech.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608