Premiéra žaček v Praze - žákyně softball

11.05.2015 10:38

O uplynulém víkendu čtyři naše žačky - Martina Titlová, Viki Grossmannová, Monika Smílková a Veronika Vlachová - odjely do Prahy na celostátní turnaj 2. ligy žákyň. Do nově formovaného týmu, hrajícího pod názvem Cats MBL Brno, je pozvala trenérka a současně hráčka hostující v týmu žen Olympie Blansko Monika Janotková. Celostátní soutěž hraje 7 týmů – ZŠ Jana Wericha Storms Řepy, SK Joudrs Praha B, Snails Kunovice, Sportclub 80 Beavers Chomutov, Hluboká S&B club, Softball club Dvůr Králové a Softball Club Merklín. Brněnský celek se přihlásil do turnaje mimo soutěž (zformoval se až po začátku soutěže).

Děvčata v sobotu čekaly týmy ve skupině B. První soupeř – Snails Kunovice. Snad nervozita, nesehranost a nerozehranost způsobily, že dívky soupeřkám podlehly 2:9. Následující zápas, který začínal ihned po prohře, ale měl úplně jiný průběh. Z děvčat spadla nervozita a vítěze předchozího turnaje porazily 9:4. Teprve teď si mohly trochu vydechnout a nabrat sil. A že je nabraly řádně, o tom svědčí výsledek sobotního posledního zápasu s týmem SK Joudrs B. Pražský tým rozstřílely a nedovolily soupeři ani bod, takže konečné skóre se zastavilo na 20:0.

Jedna prohra, dvě vítězství a vzájemné zápasy určily, že jejich dalším soupeřem bude vítěz ze skupiny A – Stroms Řepy. Trenérka Monika popsala tento zápas slovy: „Bylo to předčasné finále. Nejlepší zápas, jaký holky zatím odehrály. Soupeř vedl o jeden bod, už byly dva auty a my jsme neměli nikoho na metě, ale dotáhli jsme to a vyrovnali. Soupeř měl dohrávku, ale nepustili jsme je ani na metu a hrál se tie-break. A dokázali jsme to!“ Vítězství 10:7 posunulo Cats do finále.

Finále svedlo Cats z Brna a Blanska opět se Snails z Kunovic. V tomto měření sil ale Kočky neponechaly už nic náhodě a s přehledem vyhrály 11:6.

Rozhovor s trenérkou:

Moniko, jak hodnotíte turnaj?

Prostě dream team, je to jeden z mých nejlepších zážitků.

A jak si vedly blanenské dívky?

Nejlepší na pálce byla Martina (Titlová), dokázala se skoro pokaždé dostat na metu. V poli zase hrála nejlíp Viki (Grossmannová), ale ani Monika (Smílková) a Veronika (Vlachová). Holky se nebály, dokonce se hrála i honička mezi metami, prostě bomba!

Co máte v plánu dál?

Ještě uvidím, nevím, jestli nás budou ještě chtít na další turnaj vzít. (Smích) Ale určitě chceme hrát a budeme se snažit zase někam vyjet.

 

Přepsaná konverzace s Viktorkou Grossmannovou:

Viki, vím, že jste vyhrály, ale povídej, jak jste hrály vy, z Blanska?

Dobře,každá odpálila aspoň jeden míč a každá byla dobrá i v poli.

Bezva, a jak se vám líbilo hrát na takovém turnaji?

Super,holky nás vzali mezi sebe, takže bomba!

A která z vás hrála nejlíp?

No Marťa Titlová nejlíp pálila a já pole, ale holky taky dobrý.

A co říkáte na trenérku?

Super!!!!!!!

A něco víc...?

Jasan :)) Vzala nás včera i do KFC a McDonaldu, po zápasech samo sebou

No to jsem zrovna nemyslel..

To neva je fakt bombastická

Co bylo pro vás nové?

No to, že když jsou dva striky a já promáchnu, tak mám běžet na jedna.

Jak jste si poradily se signály?

V pohodě akorát na jeden ten nebyl na papíru, ale to bylo trochu pomotaný, ale neva ... Bylo to fajn, to stačí.

A co další turnaj?

Že nás prej vezme :)) Ale super zkušenosti z toho jsou.

Díky a všem moc gratulujeme!


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608