První setkání Senior LL - softball

31.01.2015 08:17

30.1.2015 byl prvním dnem celosvětového projektu Little League Senior určeného pro nadějné hráčky ve věku od 14 do 17 let, který bude vrcholit regionálním evropským mezinárodním turnajem v Itálii a celosvětové finále bude mít v USA letos v létě (více o Little League si můžete přečíst ZDE). 
Za TJ Olympia se projektu zúčastní na republikové úrovni dvě naše hráčky - Lucie Krytinářová a Natálie Břoušková

Kvůli nemoci se zúčastnila pouze Lůca Krytinářová. Po prezentaci a představení realizačního týmu se jde hned na věc - krátká rozcvička a rozházení, rozdělení na čtyři skupiny (tentokrát ještě podle abecedy) a hurá na testy herních dovedností: chytání - míče po zemi přímo, do stran, vysoké "lufty"; pálka - ulívka, nabíhaná ulívka; pálka - stativ, přímý toss; nadhoz, catcherování. Hodnocení jednotlivých trenérů z realizačního týmu se scházejí v počítači a po skončení testů slouží pro rozřazení hráček do týmů tak, aby v každém týmu byly hráčky všech úrovní.

Trenéři dostali své týmy a první zápas mohl začít. Lůca měla to štěstí, že její tým LLS A vede bývalá reprezentantka a trenérka Petra Kolkusová ( Tempo Titans Praha). Rozdělení na posty, pořadí na pálce a mohlo se jít hrát. První zápas byl proti týmu LLS B, vedenému Petrou Malou (Sabat Praha). Lůca se uvedla velmi dobře na druhé metě - outy, dobře zpracované míče a kupodivu přesné příhozy... Ani ta pálka nebyla nejhorší a ve druhém zápase,kdy hrála chvíli i zadní pole, i dlouhým odpalem, kterým stáhla bod pro svůj tým, čímž přispěla velkou měrou k celkovému vítězstvím nad družstvem LLS D.

Další hrací dny čekají Lůcu a Natálu (ta se pro nemoc tentokrát zúčastnit nemohla) o víkendu 14.-15.2.

 

            


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608