Senior LL - setkání třetí

16.03.2015 11:51

Olympia Blansko se snaží podporovat všestranně největší talenty z řad háček a hráčů, proto se  naše děvčata o víkendu zúčastnila dalšího dílu Little League  v kategorii Senior (celosvětový program). A opět se mezi děvčaty z celé ČR Lucka Krytinářová s Natálií Břouškovou neztratily.

V sobotu v prvním utkání po rozpačitém začátku odpověděly na bod soupeřek ve druhé směně třemi doběhy, které se v dalším, velmi vyrovnaném průběhu utkání ukázaly jako rozhodující. Ve druhém zápase soupeřky v první směně skórovaly hned čtyřikrát a téměř dokonalou obranou drtily útok týmu našich děvčat. Nicméně krátká domluva trenérky znamenala zlepšenou obranu i v našem družstvu. Teprve v dohrávce páté směny se podařilo doběhnout pro bod a snížit na 4:1, přesto vypadalo skóre pořád neutěšeně. Navíc na začátku další směny soupeřky přidaly dva body. Dohrávka přinesla oživení na pálce a dva body "našeho" týmu znamenaly skóre 6 : 3. Sedmá směna znamenala srovnání skóre a následoval tie-break s běžcem na druhé metě. Oba týmy dokázaly jedenkrát skórovat, takže ani osmá směna nepřinesla rozuzlení. Teprve v deváté směně za stavu 7 : 7, opět systémem tie-break s běžcem na druhé metě, po bezchybném výkonu obrany a velikém tlaku na pálce (obsazeny postupně všechny mety i za cenu jednoho autu a po odpalu přes druhou metu už soupeř neměl žádnou šanci a doběhem pálkařky z týmu Lucky a Natálie zápas skončil. Ani to však nebyl pro naše děvčata konec hracího dne. Protože jednomu týmu z důvodů probíhajících jarních prázdnin chyběly hráčky, naše holky si zahrály i za další tým. Všechny zápasy jsou velmi vyrovnané, protože i týmy jsou vyrovnané. Ani tento zápas nebyl výjimkou, i když to tak zpočátku nevypadalo. Především Lucka svými odpaly udivovala trenéry protihráček. Utkání nakonec skončilo jen těsným vítězstvím 7:6 ve prosěch týmu, za který hrála naše děvčata.

Nedělní ráno kromě deště přineslo i další dva zápasy. V prvním z nich si hráčky Lucčina a Natálčina týmu vybraly snad všechny slabé chvilky za celý seriál Senior LL a proti výborné nadhazovačce dokázaly skórovat jen dvakrát, zatímco soupeřky se doběhly celkem desetkrát. Při druhém zápase holky odhodily únavu a předváděly velmi slušné zákroky v obraně i výkony na pálce. Avšak vzhledem k tomu, že ani soupeřky nechtěly zůstat pozadu, byl po šesti směnách stav pouze 2:0 z pohledu týmu našich hráček. Trenérka Petra Kolkusová vyhlásila motivační soutěž – za kvalitní odpal z tossu, dostane pálkařka zmrzlinu. Na holky to zabralo a hned tři pálkařky, mezi Lucka jako první, získaly nárok na tuto odměnu. Zlepšená pálka take znamenala z výšení vedení o další dva doběhy a tři rychlé auty v dohrávce sedmé směny také další vítězství. Děvčata čeká ještě závěrečný den o velikonočním pondělí.

 

      

   


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608