Smolný víkend softballistek / U18 softball

01.06.2015 12:14

Bilance: 1 vítězství, 4 prohry, 4 zranění, 1 hodina v zaseklém výtahu, 1 porouchané auto…

V sobotu ráno jsme vyrazili do Prahy na druhý turnaj 3. České softballové ligy žen. Podle plánu mělo jet osm softballistek Olympie jako základ družstva se zkušenými hráčkami Renatou Hráčkovou a Petrou Voet v čele. K tomu jsme měli přibrat naši posilu z Brna Moniku Janotkovou a v Praze se k nám měly připojit pražské větrné žínky z Mistrálu a Sezimova ústí (Kateřina Tripalová, Marie Kašparová, Marija Šuněvičová a Eliška Kašparová). První špatná zpráva – v pátek ohlásila Petra, že nemůže z rodinných důvodů jet. Takže v sobotu jsme vyrazili už oslabeni o jednu kvalitní hráčku. V Brně jsme přibrali Moniku a vyrazili dobýt Prágl.

Dalším černým puntíkem na tváři víkendu byl déšť, kterým nás Praha přivítala. Nicméně pražská část výpravy dorazila na místo téměř současně s námi, takže jsme věděli, že hrát budeme. Prvním týmem, se kterým jsme se měli utkat, byly Pantherky z Trnavy, se kterými jsme si jednou už poradili v Sedlčanech. Nicméně tentokrát se v jejich řadách objevilo celkem 6 hráček reprezentace Slovenska. Hned v první směně se po našem nevýrazném výkonu na pálce i v poli ujaly Slovenky vedení 3:0. V dalších dvou směnách jsme na pálce nezahrozili, přestože nadhoz nebyl ničím zvláštní, takže na začátku čtvrté směny jsme prohrávali už 5:0. Jediným dosaženým bodem byl ve čtvrté směně ten, pro který si doběhla Renata Hráčková. Takže konečné skóre 5:1 pro Trnavu.

Blondies z Českých Budějovic jsme už taky potkali v prvním kole v Sedlčanech, kde nás vyprovodily vysokou porážkou. Tentokrát jsme se ujali vedení my doběhy Katky Feikové a Anety Sehnalové v první směně. Vyrovnaný boj, pohledné utkání a konečně vítězství 4:2. To nás navnadilo a těšili jsme se na poslední utkání se Sabatem Praha.

Původně druholigový tým Sabat Praha postavil na prkno výbornou nadhazovačku Petru Malou. Po dvou směnách stav na ukazateli skóre 10:1 dával tušit, že prohra bude vysoká, takže Filip Kolací (hostující coach z Mistrálu) dal možnost otrkat se na nadhazovacím prkně Elišce Kašparové. Za stavu 16:1 v dohrávce třetí směny se najednou začalo dařit pálkařkám a byly z toho krásné čtyři body. Nicméně konečný stav 18:5 dává jasně najevo, že nás soupeřky herně převyšovaly.

Bohužel ze soukromých důvodů musela odjet také Monika Janotková, takže jsme věděli, že do nedělních zápasů půjdeme oslabeni.

Na nocleh nás pozvala k sobě domů Kačenka Tripalová (to ještě netušila, co všechno s námi zažije). Kromě obsazené koupelny a zmateného kocoura to pro ni znamenalo ještě další vytížení při masírování ostatních, doprovod do restaurace a následně ještě nucenou hodinku strávenou s dalšími třemi členy výpravy v zaseklém výtahu (podotýkám, že to bylo vinou špatného nastavení čidel výtahu a tudíž mylné informace na štítku o nosnosti výtahu a nikoliv tím, že jsem trochu nadskočil).

Neděle – nejsmolnější den víkendu. První zápasy dne nám obvykle dělají problémy. Tentokrát všechno vypadalo úplně stejně jako vždycky…. Protivníkem nám byly ženy Sokol Hluboká. Hned v první směně 2x HBP (trefení nadhozem), chyba v poli a nechycený nadhoz znamenaly pro Hlubokou vedení 3:0. Další dvě směny znamenaly čtyři body pro nás, ale sedm pro Hlubokou, takže krásný náskok. Bohužel ze hry musela odejít Natálie Břoušková kvůli silné bolestivosti zad. V poslední směně jsme jen korigovali skóre na konečných 11:7. Přestože jsme odpálili víckrát než soupeřky (Monika Smetanová dokonce dvoumetový odpal), přílišnou nervozitou jsme v poli vyráběli až neuvěřitelné chyby, které ještě doplnili chybami běžci na metách.

Chtěli jsme alespoň v posledním zápase o 11. místo v turnaji urvat výhru. Ale MFF Neratovice chtěly víc. Hned v první směně nám nasázely devět bodů a daly jasně najevo, že nás chtějí porazit. Odpověděli jsme jen čtyřmi body. Bohužel v poli na začátku druhé směny se zranila naše hostitelka Kačenka Tripalová (levé koleno, výsledek zatím není znám). Soupeřky přidaly dva body, zatímco my se nedostali ani na druhou metu. Ve třetí směně jsme ještě dokázali zastavit soupeřky bez bodu a přidat další doběh, ale na začátku čtvrté směny zažila Kristýna Kadlecová šok z vykloubeného prostředníčku. Protože jsme už neměli další hráčku na střídání, čas téměř vypršel a Neratovice výrazně vedly, dohodli jsme se na ukončení zápasu s výsledkem platným po třetí směně 11:5.

Hvězdami víkendu byly na nadhazovacím prkně Renata Hráčková (5 x SO), na pálce Mášenka Šuněvičová (9 startů, 4 odpaly) a Kačenka Tripalová (10 startů, 4 odpaly, z toho jeden dvoumetový). A za zmínku stojí i krásný dvoumetový odpal Elišky Kašparové proti Petře Malé ze Sabatu…

Do ligové tabulky jsme si připsali 13 bodů a 12. místo v turnaji, což znamená také 12. místo v celkové tabulce ligy po dvou turnajích…


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608