Softballistky z U12 za asistence hochů vítězné

11.07.2015 09:38

V neděli 28.6. 2015 bojovaly čtyři nejlepší softbalové týmy jižní Moravy o prvenství ve finálovém turnaji v kategorii desetiletých v Břeclavi. Tým dívek Olympie nenechal nikoho na pochybách, že ženská obdoba baseballu se v Blansku hraje na vysoké úrovni. Olympanky si v úvodu turnaje snadno poradily s týmem Sever Brno. Potom zdolaly bez potíží i domácí Lokomotivu Břeclav. Finále bylo opravdovým vyvrcholením turnaje. Soupeř blanenských Snails Kunovice se hned v první směně ujal vedení 2:0. Ale blanenská děvčata ve druhé směně doběhla na domácí metu hned pětkrát a od té doby už své vedení nepustila. Olympia Blansko nakonec zvítězila 8:5 a tím pádem si z turnaje odvezla celkové vítězství.

Pro malé baseballisty, softballistky a další zájemce z řad dětí o pálkovací hry je připraven příměstský baseballový tábor. Ten proběhne v baseballovém areálu Strawberry Field, Mlýnská 22 v Blansku od 17. do 21 srpna. Zúčastnit se mohou děti od pěti let.

Podrobnosti o baseballovém kempu se dozvíte na http://www.olympiablansko.cz/, nebo na tel. čísle 606 748 743.

 

Dodatek ke článku s detaily turnaje od trenérky Lucie Krytinářové:

V neděli 28.6.2015 se utkaly softbalistky z U12 na závěrečném turnaji Moravskoslezské ligy teeballu, kterým zakončily svoji první sezónu. A zakončily ji opravdu ve velkém! Nutno podotknout, že byl jejich tým doplněn posilami z řad hochů, ale v žádném případě nelze říci, že by se vyhrálo jen díky hochům - byla to ryze týmová práce :)

Tentokrát se hrálo v Břeclavi. V úvodním zápase proti letošnímu favoritovi Snails Kunovice jsme podlehli 11:6. V dalším utkání jsme hráli proti Severu Brno, které jsme těžce přehráli na pálce a zvítězili jsme 20:0. V utkání, kterým jsme zakončili základní skupinu, byla našim soupeřem Locos Břeclav a i tentokrát jsme zvítězili 11:0.

První semifinálové utkání jsme odehráli opět proti silné Locos Břeclav a díky skvělé práci v obraně jsme dohráli toto utkání s výhrou 5:3, čímž jsme se dostali až do finále.

Odpolední finále jsme hráli proti Kunovicím, a to opět vítězně! Celkovým vítězstvím na tomto turnaji jsme si zajistili druhou příčku v celkovém hodnocení po čtyřech turnajích za prvními Kunovicemi. Už se těšíme na další zápasy, ať už v tee-ballu nebo v soutěži žaček, kterou chceme hrát příští rok.

Gratulujeme!!!


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608