2013 Žáci vezou z poháru 8. místo

28.06.2013 18:26

Naši žáčci vycestovali do Prahy nikoli proto, aby se kochali památkami, ale na třídenní klání v rámci Českého baseballového poháru. A vedli si skvěle!

Díky příznivému nalosování jsme první zápas proti Patriotům z Liberce odehráli v pátek až v 18:20, tudíž jsme měli dostatek prostoru na cestu i trénink před zápasem. Po celý víkend panovalo v Praze vedro takřka tropické, jako by si chtěla příroda usmířit Pražany za skutky minulého týdne.

Ačkoli nás liberečtí porazili při posledním vzájemném měření sil minulý rok, nastoupili jsme bez bázně a hany plně koncentrováni. A výborným výkonem Vojty Pomazala na nadhozu, který poprvé v životě metal míče k domácí metě z nadhazovacího kopce, Ondry Trávníčka na pozici catchera a Adama Prudila na první metě hned od počátku nastartovali Olympianisté spanilou jízdu, kterou si užívali až do konce utkání. Po dvou směnách vedli jsme povzbudivým skóre 4:0, v následující směně však Adam Prudil svým Grand Slamem zmrazil jakékoli možné naděje libereckých na úspěch v tomto mači. A tak po 85 minutách mohli diváci vyslechnout vítězné křepčení našich reprezentantů.

Sobota byla ve znamení zápasů s papírově silnými týmy brněnských Draků a Techniky, proti kterým jsme si mohli vyzkoušet naše nadhazovačské talenty.

S nedělním rozbřeskem byly zahájeny zápasy play-off, do kterého jsem znovu nastoupili proti brněnské Technice. Kluci podali výkon téměř nadpřirozený a po statečném boji odešli poraženi 5:6 a my tak poprvé mohli spatřit v očích soupeřů, který patří do užší špičky českého baseballu, obavy o výsledek.

Pro dokreslení atmosféry přečtěte si doslovný přepis reportáže přímého přenosu, kterou nám na rozhlasových vlnách přinesl sportovní komentátor Josef Laufer:

"A tak nám utkání vstupuje do pravděpodobně poslední směny, v rámci níž se na pálku chystají blanenští. Již nyní jsou to vítězové, protože drželi krok s favoritem nejvyšším a nezalekli se jejich pověsti, ani předchozích vzájemných utkání.

Do pálkařského boxu přichází první modrý dres a v něm vidíme našeho Tushiho, který se pokusí nahlodat jistotu brněnských a jejich vedení 6:4. První nadhoz - špatný. Tushi si ještě stínuje svůj odpal a již na něj letí druhý nadhoz. Tentokráte již strike tak prudký, že se modrý chlapec jenom ohlédl. Tushi si promáchává svoji pálku, plně soustředěn na nadhoz další - aaa, znovu strike a opět velmi prudký. Tushi, zachovej chladnou hlavu a nyní se plně koncentruj. Náš chlapec je již velmi unaven. A nyní ball. Stav nadhozů je tedy 2 ku 2. Napětí na blanenské střídačky nerozkrojil bys ani okružní pilkou. Letí další nadhoz... aj, znovu strike a Tushi si odnáší první out.

Na pálku se chystá další modrý. Tentokrát je to Tomáš Potůček. Tak pojď, ty náš malý blonďáčku, pojď a rozpraš technické zadáky! První nadhoz špatný. Potok se ještě více přitiskl ke své přítelkyni pálce v očekávání dalšího nadhozu - již letí a Tomáš pálí! Prudký odpal míří mezi brněnskou spojku a třetí metu a Potok boltovským úprkem dosahuje první  mety!

Je čas pro dalšího našeho pálkaře, kterým je Ondra Trávníček. Jen do toho, Ondro, my všichni víme, že tě levička musí bolet od mnoha nadhozů, kterými jsi doháněl brněnské Techniky k šílenství, když devětkráte odešli se strike-outem, ale ještě najdi zbytky sil a odpal. Ondra je již připraven a čeká na míč. První nadhoz špatný...., druhý nadhoz Ondra trefuje, aj, jde mimo výseč - je to foul ball. Třetí nadhoz - špatný. Jen čekej, Speedy, čekej na ten správný! Čtvrtý nadhoz - špatný. Čekej, Ondro, čekej. Pátý nadhoz - špatný a Ondra se dostává na první metu, posunuje přitom Potoka na metu druhou.

Ještě stále žijeme a na pálku se chystá Vojta Pomazal. Pomalým rozvážným krokem přistupuje do pálkařského sektoru. Ví, co všechno je nyní v sázce - má na dosah tři body, kterými by se zápas ukončil senzačním vítězstvím týmu, od něhož to nikdo nečekal. Tak jen směle, Vojto, odvedl jsi skvělý výkon proti Vlastencům z Liberce, nyní doraž ambice technických brňanů. Vojta se rozhlíží, kde jsou jeho kolegové na metách a zvedá pálku, jsa připraven k odpalu. Rozhodčí vydává pokyn k nadhozu - dobrý, rychlý nadhoz, který Vojta prošvihává, ale který také vypadává z rukavice brněnského pitchera a míří daleko za něj. Jako na povel vybíhají naši běžci a ukořisťují soupeři druhou a třetí metu. Teď je to ještě nadějnější! Z táboru příznivců Olympie doléhá k nám křik téměř husitský a zároveň cítím to napětí. Čekání na nadhoz - již letí - Vojta se napřehuje a trefuje míč, který odpaluje rychlostí, jenž dosahuje úrovně rychlosti kosmického  šípu Gagarinova. Míč při svém letu kopíruje terén hřiště - leť, leť, ještě kousek! Míč míří do zadního pole brněnských a stále letí. Takový odpal jsme ještě od blanenských nikdy neviděli - ajajajaj, míč míří na středního zadního polaře, který ve snaze uchránit svůj obličej od zákroků chirurgových, vymrštil instinktivně před něj svoji lapačku, do níž odpálený míč bezchybně zapadl... Ale, co vidím, Potok se vydává ze své mety, peláší směrem k domácí a dobíhá na ni! Získáváme tedy bod a jsme jediný za Technikou! Jaká však škoda! Namísto tří bodů je Vojta out a vše je v rukou Adama Prudila.

Adam Prudil je již v místě pro odpal. Je jasné, že je nervózní: dva outy, dva běžci metách, prohráváme o jeden bod. Tolik dvojek najednou. Adam čeká první nabídku k odpalu - je špatná. Připrav si pálku, hrdino. Adam se napřahuje - strike, jen jsme švihli. Nevadí, ještě máme další možnosti. Další nadhoz - špatný. Stále není rozhodnuto. Další nadhoz - a znovu špatný. Adam je vynikající, nenechá se vyprovokovat k prázdnému prošvihu a čeká. Další nadhoz - strike, Adam švihnul pálkou, ale netrefil. Nyní je tedy plný stav nadhozů - jediný nadhoz zbývá. Adam čeká, nadhoz letí - a je špatný! Adam se dostává zadarmo na první metu. Tak máme opět dva blanenské připraveny sebrat soupeři nejaký ten bod, nejlépe pak dva. 

Nyní je řada na Jakubu Gregorovi. Mladý hrdina, věkem patřící do přípravky, může se stát hrdinou dne a snad i víkendu. Pojď, Kačeno, ty to dokážeš - už několikrát jsi soupeřům připravil pernou chvíli. První nadhoz - rychlý, dobrý strike, ale Kuba jej pálit nechtěl. Druhý nadhoz již letí a Kuba pálí. Míč letí vysoko a ke vší smůle jej první metař chytá do své rukavice...

Je konec zápasu, sic jsou vítězi vyhlašováni brněnští, pro nás jsou to však ti v modrých dresech. Nebáli se ničeho, nic nedarovali zadarmo a soupeř musel sáhnout až dno svých sil, aby postoupil do dalších bojů. Blahopřejeme, Olympie  nesmutni kvůli této prohře, pro nás jsi vyhrála!"

Výsledky a pořadí poháru naleznete ZDE

Obrázky z poháru si můžete prohlédnout ZDE

 

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608