Naši starší žáci bez porážky na turnaji v Poličce

07.12.2014 19:23

První prosincový víkend se vydali naši mladí na další turnaj, tentokrát v Poličce, který byl určen pro hráče narozené v roce 2004 a později.

V prvním zápase nás čekal tým Wayne’s World. Na kopci začala Jana Petříková, která soupeře takřka k ničemu nepustila. Na pálce se nám dařilo a díky několika tvrdým odpalům se konečné skóre zastavilo na 0:9 zaslouženě v náš prospěch. Pěknými odpaly se blýskla Saša Kučerová, která i v poli předvedla nadstandardní výkon. Za zmínku stojí „dobrá muška“ Adama Kopřivy, kterému se nejdříve povedl tvrdý a rovný odpal přímo na polaře a podruhé, opět tvrdým odpalem, trefil našeho běžce. To už je ale baseball.

Poté byl na řadě o poznání těžší soupeř – Piráti Žacléř. Šimon Kohoutek házel perfektně, bohužel díky několika našim zbytečným chybám v poli zaznamenali pálkaři hned v první směně 2 body. My jsme však nesložili zbraně a odpověděli jsme snížením na 1:2. Poté jsme udrželi soupeře na uzdě a čekala nás dohrávka. V ní jsme po doslova infarktovém závěru dokázali i díky úspěšným útočným ulejvkám naplnit mety. Nakonec jsme z toho vykřesali za pomoci sebeobětovacího odpalu Hynka Borka 1 bod. Rozešli jsme se smírně 2:2.

Poslední zápas se ukázal klíčovým. Věděli jsme, že musíme vyhrát nad Rytíři Trutnov, abychom dosáhli triumfu. Utkání se od samého začátku vyvíjelo slibně, když jsme zaznamenali sérii několika odpalů, což nám pomohlo k vedení 5:0. Rytíři postupně snížili na 5:2. Díky tomu, že ještě neuplynul časový limit, jsme museli ještě do pole. Víťa Špidla ve spolupráci s Šimonem Kohoutkem však svým výkonem za pomoci ostatních dovedli tým k vítězství 5:2. Mohli jsme tak slavit 1. místo!

Opomenout ovšem nesmíme další hráče, kteří bojovali na pálce a tak nutili nadhazovače k dalším a dalším nadhozům. Jde o Jana Altrichtera, Valču Bernátovou, Jendy Odehnala, Adama Petržely, Denise Švancary a Ivoše Vránka. Je potřeba počítat s tím, že v sezóně bude limit nadhozů omezen. To znamená, že každý nadhoz navíc značně zkomplikuje plány soupeře. Zažil jsem to mnohokrát u jiných týmů, kdy může rozhodnout i jediný foul ball a limit je dosažen.

Oproti minulému turnaji je vidět zlepšení, stále ovšem máme jisté potíže s během po metách, komunikací v poli a čtením nadhozů a odpalů. Vypadá to však, že jsme na správné cestě.

Velký a nezapomenutelný dík směřuje rovněž k rodičům, kteří hnali hráče ke stále lepším a lepším výkonům a stali se tak dalším hráčem na hřišti.

Fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout ZDE

 

        

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608