Starší žáci v Bučovicích dvakrát vítězně

20.04.2015 16:17

V neděli 19. 4. zajížděl tým starších žáků U11 ke dvěma zápasům do Bučovic. Zde jsme se utkali s místním týmem Pelicans, posíleným o pár starších hráčů. Sestava Olympie byla následující: Grossmann Jirka, Špidla Vítek, Altrichter Honza, Vránek Ivo, Peterka Marek, Petržela Adam, Wašková Kristýna, Grund Tadeáš, Lipner Kryštof, Odehnal Jenda, Kopřiva Adam, Švancara Denis.

Po hladkém příjezdu a setkání na místě následovala ranní svačinka, rozběhání, rozcvička, házení, sbírání a v 9:30 začínal první zápas. Na pálce se díky dobrému výběru nadhozů prosazoval zejména začátek lineupu (Grossmann, Špidla, Vránek, Kopřiva, Altrichter) odpaly do země, nebyly téměř žádné odpaly do vzduchu. Na nadhozu začal Jirka Grossmann a i přes pár rozdaných BB vydržel celý zápas, který jsme i díky velice dobrému běhu po metách a spolehlivému chytání odpálených míčů v poli dovedli k jednoznačnému vítězství.

Druhý zápas začal v 11:30. Na nadhazovacím kopci začínal Vítek Špidla a začátek zápasu se mu bohužel nepovedl podle představ, pár BB a trefení a dostali jsme první body bez odpalu. Pár pálkařů soupeře ovšem pomáhalo Víťovi špatným výběrem nadhozů a tak bylo k vidění mnoho strike-outů. Na pálce jsme naopak my pokračovali ve výběru dobrých nadhozů a agresivním běhu po metách. V půlce zápasu se na kopec postavil Ivo Vránek a bez problémů, až na jeden nečekaný dlouhý odpal v poslední směně, zápas dovedl k dalšímu vítězství.

Pochvalu zaslouží všichni za dobrý výběr nadhozů na pálce - nutno dodat, že soupeřovi nadhazovači měli občas problémy trefit strike. V poli jsme se nevyvarovali několika chyb kvůli zbytečným příhozům s cílem zahrát outy navíc. Jmenovitě předvedli výborný výkon Ivo Vránek – na nadhozu i na pálce, Jirka Grossmann – hlavně v běhu po metách (doběh z druhé mety po past-ballu, kdy se nadhazovač vracel od domácí mety), na catcherovi, Vítek Špidla – bez chyby v poli a na pálce, Adam Kopřiva – výborný výkon na catcherovi, pálce).

Fotogalerii ze zápasů si můžete prohlédnout ZDE


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608