2013 Uplynulý víkend v Olympii

28.06.2013 16:09

Uplynulý víkend byl ve znamení zápasového shonu - všechny oddíly Olympia Blansko odehrály několik zápasů. 

Nejvíce se dařilo našim nejmenším v přípravce, která dokázala vyhrát všechny svoje zápasy a tím také svůj turnaj.

Žáci odehráli dvojutkání v Třebíči s tamním B týmem, za který však nastoupilo 5 hráčů základní sestavy prvního týmu. Po srdnatém boji v prvním zápasu rozhodlo o naší porážce velmi neobjektivní rozhodování rozhodčích (členů třebíčského oddílu), kteří svým jednostranným pohledem v rozhodujících okamžicích zvrátili zápas na stranu domácích. Přesto i porážka 7:9 je pro nás morálním vítězstvím, v rámci kterého stojí za zmínku výkon Tomáše Potůčka a Vojty Pomazala na nadhozu a Ondry Trávníčka na pozici catchera.

Ve druhém utkání se nám už tolik nedařilo (opět za velkého přispění sudích), přesto už s nadšením vyhlížíme naše zápasy v rámci Českého baseballového poháru, které se odehrají v prvním červnovém víkendu v Praze.

Kadeti hráli doma s Třebíčí již ve čtvrtek a odešli poraženi. I tak se zaskvěl svými výkony Tomáš Jelínek a Patrik Pelíšek, který zaznamenal 2 dvoumetové a 1 třímetový odpal.

Naše softballistky odjely na svůj druhý turnaj do Mladých Buků u Trutnova, kde sehrály pět utkání a připsaly si svoji první výhru nad týmem Spectrum Praha. Eagles Praha, Tempo Praha a Nuclears Třebíč už byly nad naše síly, ale na první výhru se nikdy nezapomíná. Výborný výkon předvedla teprve desetiletá Bára Danielová v zadním poli, ve kterém předvedla několik famózních zákroků. Aneta Sehnalová na nadhozu byla skvělá a je příslibem do dalších turnajů.

Muži měli na programu utkání s B-týmem brněnských Draků. Díky malé vzdálenosti dostavily se z Brna všechny dračí opory a náš tým tak musel nastoupit proti polovině týmu, který válcuje své soupeře v první lize. I tak jsme předvedli dobrý výkon, který však na české reprezentanty nestačil. Chválím Jaroslava Němce za odpaly, Tomáše Víta na pozici catchera a Michala Komprdu za hru na 3. metě.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608