Baseball - Olympia má 2 hráče v All Star Team East

21.06.2018 14:56

"David Farkaš byl nominován do All Star Game! 

Je sportovním unikátem, který v Česku nemá obdoby. Davidu Farkašovi chybí levé předloktí, přesto hraje baseball a máchá pálkou do prudce letícího míčku. A to na té nejvyšší domácí úrovni. Farkaš, člen extraligového týmu Olympia Blansko, se navíc poprvé v kariéře účastní All Star Game. „Pozvaní jsou nejlepší hráči, neskutečně se na to těším,“ prohlásil jednoruký baseballista o akci, která se uskuteční v sobotu na Eagles Praha v Krči. Akci podporuje Magistrát hlavního města Prahy.

Narodil se bez levého předloktí, život bez sportu si však neumí představit. Pokoušel se hrát fotbal a tenis, uchvátil ho však baseball. Farkaš je v něm více než dobrý! Umí házet, chytat, ale co víc – dokáže míč odpálit tak, aby ho nikdo nechytil. Jak je to možné? „Snažím se pálit na levé straně, jako kdybych hrál bekhend jednoruč. Levou rukou si pálku pouze přidržuji, pak švihnu. Hodně mě to baví,“ popisuje Farkaš.

Pozor – i přes handicap je v odpalování úspěšný. Během základní části domácí extraligy se podařilo dát Farkašovi celkem osmnáctkrát odpalů do pole tak, že soupeř míč nezachytil. V této statistice je tak na 56. místě ze 107 baseballistů z domácích klubů, kterým se podařilo dát alespoň jeden „hit“. „Myslím, že se mi v této sezoně dařilo, dal jsem o jeden úspěšný odpal více než v té loňské,“ konstatoval Farkaš, jehož tým Olympia Blansko skončil po základní části na osmém místě.

Jen jednu věc by si chtěl v baseballu splnit – odpálit homerun, tedy míč za plot. To ještě Farkaš nedokázal. „V baseballu to je nejlepší pocit. Vidět míč, jak letí vysoko, nikdo ho nemá šanci chytit. A pak slavnostně oběhnout všechny mety. To bych chtěl někdy zažít,“ potvrdil Farkaš.

Příležitost si to splnit dostane při All Star Game, které se uskuteční v sobotu v Praze. Nejlepší hráči z domácí baseballové extraligy tvoří výběry týmů Východ a Západ. Ještě před zápasem bude probíhat populární Homerun Derby. Hráč, který odpálí nejvíce homerunů obdrží luxusní hodiny od společnosti Perrelet v ceně 160 000 korun. Poté bude následovat koncert skupiny PORTLESS. V 19:00 hodin začne samotné utkání.

All Star Game
(areál Eagles Praha na Krči) 
Sobota 23. června
Program
16:00: HR Derby
17:30: koncert skupiny PORTLESS
19:00: Slavnostní nástup týmů
19:05: Zahajovací čestný nadhoz, začátek zápasu
22:00: ASG After Party Club House na Krči 

Spolu s Davidem dostal nominaci také catcher Olympie Blansko Natsuhiko Ue, který je japonskou posilou týmu pro letošní extraligovou sezonu.

Všichni jste srdečně zváni! Přijďte podpořit naše hochy a užít si nevídaný baseballový zážitek!"

autor Jiří Uhlíř


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608