Baseball - U13

07.01.2019 17:11

Turnaj U13 v Hrotovicích.

V sobotu 5. ledna se tým kategorie U13 účastnil prvního turnaje od konce předešlé sezóny. Jednalo se o klasický zimní turnaj, který se koná v Hrotovicích. Letos se tohoto turnaje účastnily čtyři týmy: Hroši Brno, Olympia Blansko, Třebíč Nuclears army a Třebíč Nuclears white. I když se jednalo spíše o přátelská utkání, tak naši kluci šli do zápasů naplno a koncentrovaně. Možná i proto si tým Olympie Blansko se dvěma výhrami a jednou těsnou prohrou odnáší z tohoto turnaje první místo. 
Hlavním faktorem bylo, že naši nadhazovači odvedli výborné výkony na kopci. Házeli velké množství striků, a tak soupeřovy pálkaře strike outovali přímo sami nebo předkládali outy polařům, kteří v naprosté většině vše pochytali a dělali outy oni.
V útoku se nám také dařilo, ale na naší pálce budeme ještě muset dost zapracovat. Mnoho bodů, z celkových 19, co jsme dali, tak bylo na volné mety, které nám darovali soupeřovi nadhazovači. I když volné mety k baseballu také patří, tak musíme být na pálce agresivnější a hlavně se tam cítit v pohodě, uvolněně a jít si s chutí pro hit. 
I přes některé další nedostatky, které jsem postřehl v průběhu zápasů, hodnotím tento turnaj jako velice povedený.


Výsledky: 
Hroši Brno – Olympia Blansko 1:10 
Nuclears White – Olympia Blansko 3:2 
Olympia Blansko – Nuclears Army 7:5

 

Štěpán Havlíček, trenér


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608