Interpohár - Sezimovo Ústí

12.10.2015 08:45

Interpohár - seriál turnajů, který vznikl iniciativou několika mužských oddílů v roce 2008 z potřeby potkávat se s jinými soupeři, než s těmi ze „své“ soutěže. Obliba Interpoháru pomalu, ale jistě stoupá (v první sezoně se odehrály 4 turnaje, jichž se zúčastnilo celkem 10 týmů, letošní ročník má za sebou 6 turnajů z 9 plánovaných a zúčastnilo se celkem 28 týmů včetně jednoho slovenského).

Družstvo Olympie Blansko, poskládané z hráček ženského týmu Olympie, hráčů A týmu baseballu Olympie, doplněné o hráče z pražského Mistralu - zkušeného nadhazovače „Vlčáka“ a Kačenku T. (hostuje v našem ženském týmu), se zúčastnilo posledního letošního turnaje sezóny.

Skupina nám postavila do cesty tým pod hlavičkou VUT Brno složený z hráčů VUT Brno a hráček družstva Dračice Brno. Po celkem jednoznačném průběhu prvních směn vedla Olympia Blansko 5:0 a vedení si uhájila až do konce utkání s konečným výsledkem 6:3.

Druhým družstvem byl tým Zbíječky, složený z hráčů a hráček Žraloci Ledenice, doplněný ještě o pražské posily ze Sabat Praha. Nevydařená první směna na pálce i na nadhozu přinesla vedení Zbíječkám 11:0. Naše ekipa bohužel nenašla ztracené sebevědomí a zápas skončil 12:1 pro Zbíječky. A protože vzájemné klání mezi VUT a Zbíječkami skončilo 7:0, ve skupině tak vznikla trochu kuriózní situace, kdy všechny týmy měly jedno vítězství a jednu porážku. Porovnání skóre nás odsunulo bohužel na třetí místo ve skupině.

Do cesty se nám tak postavili Kardinálové z Chlumu sv. Maří (okr. Sokolov), které jsme celkem s přehledem porazili 6:0.

Poslední soupeř nás čekal v neděli dopoledne. Spektrum Praha B (tým A právě dnes získal extraligový titul). Tým Spektra bez jediné ženské hráčky nastoupil v tréninkové náladě a po prvních dvou směnách bylo téměř rozhodnuto 5:0. Na nadhazovací metě se postupně vystřídaly naše nadhazovačky a v přátelském duchu jsme dohráli celé utkání i s několika podařenými odpaly a rozešli se po uplynutí času ve smírném skóre 5:5, takže oba celky si na své konto připsaly celkově deváté místi na turnaji.

Fotogalerie ZDE

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608