Kadeti zahájili sezónu s Třebíč Nuclears

04.04.2016 13:28

Skvělé baseballové počasí přivítalo v neděli 3. 4. kadety Olympie při jejich první zápase nové sezóny. Od 10:00 se utkali na domácím hřišti v dvojzápase s třebíčskými Nuclears.

V prvním zápase se na kopec postavil Jakub Štreit a vydržel čtyři směny, bohužel kvůli velkému počtu volných met, bylo po druhé směně skóre 7:0 v náš neprospěch. Další směnu se nám podařilo získat dva body, ale soupeř opět odpověděl dalšími třemi. Poté došlo ke změně nadhazovače i na straně hostí a toho jsme využili ziskem 7 bodů, zejména díky odpalům Šebely, Fabíka, Prudila. Skóre se tedy ocitlo na stavu 10:9 pro hosty. Ti ovšem odpověděli ziskem 14 bodů v dalších třech směnách, kdy Štreita na kopci vystřídal Potůček, který sice házel striky, ale nebyl podpořen obranou. Zápas tedy po plných 7 směnách skončil výsledkem 24:10 pro Třebíč.

Následovala krátká pauza a šlo se na druhý zápas, který jsme začínali na pálce, jako hosté.
Třebíč ovšem vytáhla na kopec svého nejlepšího nadhazovače, reprezentanta Krejčiříka, který byl nad síly našich pálkařů. První tři směny na pálce byly na tři pálkaře. Na naší straně se na nadhozu představil Adam Prudil, který za tři směny na kopci povolil soupeři 9 bodů, nutno říct, že to bylo opět v součinnosti s obranou a velkým množstvím ballů. Adama poté vystřídal Vojta Fabík, ale tomu se na kopci vůbec nevedlo, na rozdíl od loňské sezóny, takže zápas došel k rozdílovému skóre po páté směně 18:3.

Pochvalu zaslouží Ondra Šebela na pálce, který byl jako jediný konkurenceschopný soupeři. Dále stále ještě mladší kadeti Prudil, Hemmer, Kunčák, kteří se nebáli švihat, měli odpaly a v poli hráli jistěji, než ostatní. Nadhazovači neházeli špatně, dlouhých odpalů nebylo mnoho, ovšem když už nějaký přišel, tak při plně obsazených metách. Hra v obraně byla velice nejistá, je potřeba do sebe dostat správné návyky a orientaci na velkém hřišti.

Další zápas naše kadety čeká v pátek 8. 4. od 17:00 na MBS v Brně proti Drakům.

Jakub Kostka, trenér


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608