Kvalifikace na Derby 2017

15.10.2017 21:24 | Ivo Kučera

V sobotu proběhla kvalifikace na Olympia Derby 2017. Účastnilo se dvacet hráčů v poměrně širokém věkovém rozpětí. Nejmladší Jirka Grossman, kategorie U13 a nejstarší trenér mužů I.Kučera. Rozdíl 36 roků….

Letošního kvalifikace proběhla netradičním způsobem. Pálkaři museli postupně zdolávat odpaly hranice 50,60,70,80 a 90 metrů, aby se podařilo eliminovat dostatek pálkařů a stanovit 8 účastníků pro samotné Derby, které proběhne v sobotu 21.10. v rámci Zavíráku 2017.  Na zdolávání jednotlivých vzdáleností měli pálkaři různý počet pokusů, od 6 na 50 m až po deset na 90 metrech, k tomu měl každý pálkař žolíka, 4 pokusy navíc, které mohl v případě neúspěchu použít.

Jediným, kdo měl účast již zajištěnu byl obhájce loňského vítězství Pavel Procházka. Ten se však kvalifikace rovněž zúčastnil a bez problémů přešel skrze všechny vzdálenosti a potvrdil svoji kvalifikaci. Stejně úspěšní jako Procházka byli i Hrubý a Kučera. Samostatnou kapitolou byl Roman Kašpárek, který pro pozdní příchod vynechal všechny předchozí vzdálenosti, v poklidu si odpálil míč za nutných 90 metrů a kvalifikoval se do Derby. Vzápětí se však svého místa vzdal, protože je příští týden mimo republiku…

Devadesátimetrovou hranici zdolali pouze čtyři, respektive tři pálkaři a bylo nutné v rozstřelu určit zbývajících pět účastníků Derby. Na pět míst zůstávali z 80 metrové vzdálenosti Lošťák, Šustal, Musil, Žáček a Němec. Následoval dramatický rozstřel na pouhé tři pokusy. Z toho rozstřelu se postupně kvalifikovali Němec, Lošťák, Šustal a Musil. Největší drama přinesl souboj mezi Jarůškem a Žáčkem, kterému nakonec zůstal Černý Petr a Derby se nezúčastní….

8 pálkařů bude rozděleno v Derby do čtvrtfinálových dvojic. Nasazení budou regulérně kvalifikovaní Procházka, Hrubý a Kučera, účastníci rozstřelu budou dolosováni….

 

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608