Naši mladí si odvezli z Poličky cenné vítězství

01.02.2015 20:02

První únorovou neděli vyrazili naši mladí hráči na další coach-pitchový turnaj do Poličky. Ten byl určený pro hráče do 10 let s možnou jednou výjimkou staršího hráče, který začal s baseballem nejdříve v září. Čekala nás základní skupina a poté utkání o konečné umístění.

Naším prvním soupeřem se stal Meteors Žamberk. Bylo vidět, že jsme nebyli příliš rozehraní. Přesto jsme si odnesli výhru 6:2.

Následoval však mnohem těžší soupeř - Klackaři z Kostelce nad Orlicí, který minulý rok získal titul mistra ČR v tee-ballu do 10 let. Hned úvodní směna skončila divoce 3:5, naštěstí pro nás. Postupem času jsme přidávali další body. Nakonec svítil na tabuli výsledek 4:11. Odnášíme si další vítězství.

Jako poslední tým se proti nám postavil Wayne´s World. Ten jsme porazili jednoznačně 11:0.  Jsme ve finále!

V něm nás čekali dobře známí Klackaři. Tentokrát byl však zápas mnohem vyrovnanější. Vždyť ještě v 5. směně jsme si drželi vedení 1:0, především díky perfektní obraně na obou stranách. V 6. směně soupeř dlouhým odpalem stáhl 1 bod a bylo vyrovnáno.

Přišla na řadu dohrávka. Jirka Grossmann pěkným odpalem a chytrým během po metách obsadil „dvojku“. Na pálku se postavila Saša Kučerová. Svým odpalem donutila obranu hrát na první metu, kde byla sice out, ale Jirka toho využil a mezitím doběhl pro náš vítězný doběh. 2:1. Vyhráli jsme!!!

Zejména nás těší, že zápas od zápasu jsme se zlepšovali, především v běhu po metách, který v prvním zápase značně pokulhával. Ve finále se však jednalo o precizní ukázku chytré hry. Jsme také rádi, že jsme po chybách neskládali zbraně. Jako příklad mohu uvést Janu Petříkovou, které občas míč poskakoval v rukou jako horká brambora, ale pak přišla její chvíle, když chytila tvrdý odpal letící těsně nad zemí. Tím nám ušetřila mnoho případných komplikací, protože jinak by míč skončil v zadním poli. Na pálce nebezpečně útočili Ivoš Vránek, Adam Petržela, Adam Kopřiva či Jenda Odehnal. Jejich odpalů jsem často taktak stihl uhnout. Svým výkonem se ostatním rovnali mladičtí Jan Daněk s Jardou Krejčířem. Velké uznání si ale zaslouží Marek Peterka, který na pálce vždy odpálil, ve většině případů se bez potíží dostal na metu. V poli už z něj vyzařovala větší jistota než dříve. Jen tak dál...

Přesto jisté mezírky máme v komunikaci v poli a na pozici catchera. Hodně práce nás stále čeká na správném čtení odpalů. Ještě máme čas na zlepšení. Stále to máme ve vlastních rukou.

Rovněž děkuji Valentině Bernátové a Víťovi Špidlovi. Protože jsou starší, nemohli hrát, ale staráním se o rozhazování či pořádek na střídačce přispěli nemalou měrou k celkovému vítězství. Zkrátka perfektní realizační tým spolu s Mirkem KonvalinkouJaroslavem Krejčířem, Martinem Rumlerem a Honzou Daňkem.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na početné publikum tvořené našimi rodiči. Děkujeme!

Fotogalerii přidám, jen co mi Radim pošle svoje fotky. Ne ty svoje fotky jako svoje fotky, ale svoje fotky jako fotky, které dnes na turnaji vyrobil:-)

První fotky jsou již vyrobeny - můžete si je prohlédnout ZDE

Díky panu Grossmannovi máme též Hajlajty z turnaje (takto napsané to vypadá hrozně - jsou to pro Highlights). Prohlídnout si můžete ZDE


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608