OLYMPIA BYLA KRŮČEK OD SENZACE

07.05.2018 20:09 | Radka Sitarová

Draci – Olympia 7:6 

Olympia pořádně potrápila Draky, kteří otočili utkání o postup v Českém baseballovém poháru ve svůj prospěch až v dohrávce 9. směny a zvítězili díky walk-off hitu Roemera. 

Olympia, stejně jako v předchozím pohárovém kole (Český baseballový pohár) proti Liberci, nastoupila v kombinované sestavě s hráči B-týmu. Nadhazoval David Farkaš, za domácí Draky Sobotka. Nejprve vše vypadalo na poklidné vítězství Draků, kteří v prvních 4 směnách dokázali 4x bodovat, oproti Blansku, které se prosadilo pouze jednou, když Lošťák na Havlíčkův odpal dokázal doběhnout z první až na domácí metu. Od páté směny nadhazoval Aleš Blažek, který dokázal nápor domácích zastavit, naopak tlak Olympie nabíral na síle. V šesté Kostkův singl a následná krádež připravila pozici pro Havlíčka, který dvojmeťákem umožnil Kostkovi doběhnout 2:4. V sedmé směně Kohoutek po volné metě a krádeži dostal až na třetí metu a T.Jelínek mu odpalem umožnil doběhnout a snížit na 3:4. V osmé směně Draci odolali tlaku hostů a tak drama vrcholilo v deváté. Vše otevřel singlem Havlíček, v té chvíli Draci nechtěli ponechat nic náhodě a zápas šlo dohazovat domácí eso Roemer, toho však přivítal dvomeťákem Kabeš, následně střídající Šustal singlem zařídil vyrovnání a Brychta dalším singlem stáhnul domů Kabeše 5:4 pro Blansko. Následně T. Jelínek umožnil další bod pro Šustala 6:4. 
V dohrávce však Olympia vedení neudržela, nejprve volná meta, následně nesebraná ulívka a poté chyba v zadním poli znamenaly postupně tři body pro Draky a odvrácení senzace. 
I tak blanenští baseballisté předvedli další vyrovnané utkání. 
Pro mužský celek z Olympie to bylo již 6. utkání v průběhu 10 dnů. 
Ivo Kučera, trenér
 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608