Olympia stoupá barážovou tabulkou

31.07.2017 08:47 | Ivo Kučera

V sobotu zavítala Olympia k druhé části barážové série do Hluboké. Pokud chce blanenský celek pomýšlet na setrvání v extralize, nemohl si dovolit zaváhání. K úvodnímu zápasu nasadili domácí svého dlouhodobě nejlepšího nadhazovače Davida Šťastného, za hosty z Blanska startoval Kenneth Chiu. Nedal se tedy očekávat bodově divoký zápas. Olympia byla od začátku v mírném tlaku. Prakticky v každé směně obsazovala mety, nicméně i díky několika běžeckým chybám nedokázala výrazněji skórovat. Nicméně ve 3, 4 a 7 směně dokázala získat po jednom bodu a udržovala si vedení. Chiu házel velice spolehlivě a domácí tým pouštěl na mety velice sporadicky. V dohrávce sedmé směny však domácí Dvořák odpálil jednobodový homerun a v osmé směně po sérii jednometových odpalů domácí snížili na rozdíl jednoho bodu a přinutili hosty ke změně nadhozu. Unaveného Kennetha vystřídal Procházka a směnu posledním autem ihned uzavřel. V deváté směně Olympia rázně odmítla dramatickou koncovku. Vyčerpaný Šťastný už nedokázal kontrolovat nadhozy, domácí se dostali pod velký tlak a výsledkem bylo jedenáct bodů na straně Olympie a vítězství 14:2.

 

Tak skončil první zápas, začal i druhý. Hosté proti domácímu Drdovi okamžitě začali bodovat a v první směně skórovali třikrát. Když startující nadhazovač hostů Havlíček udržel čisté konto v první směně, vypadalo vše na jednoduchý zápas. Opak byl pravdou. Olympia vyšla ve druhé směně naprázdno a domácí zasypali hosty smrští odpalů. Šesti doběhy otočili skóre ve svůj prospěch. Olympia reagovala okamžitě, v úvodu třetí rovněž šest bodů, domácí v dohrávce dva a po třetí směně vedení 9:8 pro Blansko. Pak konečně přišlo relativní uklidnění. Olympia přidávala v každé směně po bodu, domácí dokázali rovněž skórovat, nicméně náskok hostů postupně narůstal. Před dohrávkou deváté směny vedli hosté 16:11. Sokolové v dohrávce ještě dvakrát korigovali skóre, nicméně na zvrat v této divoké přestřelce již neměli sílu a Olympia si připsala i čtvrté vítězství v sérii.

 

Po sérii s Hlubokou má Blansko bilanci 6 výher a deset porážek, díky ostatním výsledkům se posunulo z původního osmého místa již na páté, před Frýdek Místek a Jablonec a na poslední postupovou čtvrtou příčku (Sabat Praha), ztrácí již jen tři výhry. V této chvíli následuje takřka měsíční pauza a Olympia pokračuje 26.8. na domácím hřišti dvojzápasem s Bleskem Jablonec v časech od 16 a 19 hodin.      

 

         


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608