Olympia zvládá podzimní baseballovou lavinu

03.12.2014 12:11

Blanenský deník 2.12.2014

V době, kdy se některé sporty potýkají s nedostatkem zájemců, řeší opačné starosti klub TJ Olympia Blansko, specializovaná na baseball a jeho dívčí odnož softball. Letošní podzimní nábor spustil přímo rekordní lavinu zájemců o tento sport.

"Bylo to neuvěřitelné," říká trenér mládeže Miroslav Konvalinka. ,,Každý týden se hlásili další tři čtyři nováčci. Vůbec nebylo jednoduché začlenit je do rozjetého tréninkového procesu," komentuje zájem blanenský kouč.

Baseball je už přes dvacet let jedním z nejúspěšnějších sportovních odvětví ve městě Blansku. 51 medailí z mistrovství Evropy, 56 reprezentantů republiky, celá sbírka medailí a pohárů z republikových soutěží, to je bilance Olympie za 25 let existence. „Když k tomu přičteme desetitisíce kilometrů nacestovaných blanenskými hráči po celém světě od Austrálie přes Tchajwan, Japonsko, napříč celou Evropou až po Mexiko, USA a Kanadu, je jasné, že tento sport je v Blansku pro mladé lidi atraktivní," upřesňuje šéftrenér Olympie Jaroslav Krejčíř.

TJ Olympia ve spolupráci se Základní školou Salmova zahájila před třemi lety program nazvaný Happy Ball. Ten je zaměřený především na předškolní děti a prvňáčky. "Úspěch tohoto programu nás trošku zaskočil. Ve dvou baseballových přípravkách máme padesát malých dětí. Když k tomu připočtu malé slečny v softbalové přípravce, číslo šplhá vysoko přes šedesát. Navíc se vedení ZŠ Salmova podařil husarský kousek, když dokázalo sehnat evropské peníze na školní sportovní kroužek Gepardi. V něm dvacet malých prvňáčků zvládá základní všestrannou sportovní přípravu a také se učí hrát baseball. To už je opravdu pořádná porce práce pro vedení klubu, aby takový nápor zájemců zvládlo," vysvětluje Krejčíř.

V TJ Olympia nyní pracuje šestnáct trenérů, kteří se věnují pouze mládeži. V sezoně je na plnou kapacitu využitý baseballový areál Strawberry Field na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka. Přes zimu baseballisté a softballistky využívají čtyřikrát týdně tělocvičnu ZŠ Salmova, třikrát až čtyřikrát týdně sportovní halu na Údolní. K tomu od juniorů počínaje trénují baseballisté také ve dvou blanenských posilovnách. Na zimní pálkařský tunel musí mít dokonce na internetu vyvěšený pořadník.

Cílevědomá příprava přináší výsledky, radost dětí i spokojenost rodičů. „U dětí do deseti let, které teď trénuje pan Konvalinka, se za tři měsíce výrazně zvýšila úroveň hry, všimli si toho i trenéři ostatních týmů, kteří sledovali naše hráče na Z-cupu v Brně," potvrdila matka jednoho z mladých baseballistů Irena Petrželová.

Letos sice kvůli rekonstrukci prostor nebude tradiční Vánoční turnaj, hráči si přesto užijí turnaje aspoň v hale na Údolní.

Článek si můžete přečíst na tomto odkazu ZDE

 

               

         


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608