Softball - Dobytí Tróje

30.04.2018 00:57 | František Slavič

Blanenské olympské Amazonky, doplněné statečnými baseballisty z týmu U11 vyrazily o víkendu do pražské Tróje, kde se u Vltavy nachází areál týmu Sabat, na svůj první velký turnaj 2.ligy žákyň.
Prvním soupeřem byly Cats, ovšem z Softball Club Dvůr Králové. Zřejmě díky dlouhé a únavné cestě jsme neporušili tradici a začali utkání nevýrazným výkonem jak v poli, tak na pálce, takže jako domácí tým jsme v polovině druhé směny prohrávali 0:2 Teprve pak se začalo dařit ne pálce a chybami soupeřek jsme otočili skore na 6:2. V další směně jsme opět trochu polevili, takže Kočky dotáhly na 6:4, ale naše děvčata okamžitě odpověděla čtyřmi body. Za stavu 10:4 jsme v pohodě udělali 3x aut a zvítězili jsme. Za zmínku stojí výkon Káji Křížové - 2x na pálce - 1x exkluzivní ulívka a 1x krásný odpal, 1 vlastní doběh a 2 dotlačené body...
Druhým týmem byly začínající hráčky z brněnských Cats (zase kočky). Tentokrát snadný soupeř (oddíl je sestaven především z hráček, které začaly trénovat v září loňského roku). Přestože Kočky předvedly několik krásných dlouhých odpalů a v budoucnu nám budou těžkým soupeřem, vyhráli jsme vysoko 17:2. Na pálce se blýskla obíhaným homerunem Kačka Kinclová a odpalem téměř k homerunovému plotu i Andělka Mrhačová.
První místo ve skupině znamenalo, že v sobotu končíme a další zápas nás čeká až v neděli v 9.00 se soupeřem, který vzejde ze zápasu Trnava Panthers vs.Cats Brno.


Ještě večer jsme se dozvěděli, že o postup do finále budeme bojovat s Panterkama, které nás porazily ve finále 1. turnaje Moravské ligy žákyň. Odhodlání oplatit porážku bylo veliké, ale vstup do zápasu byl poznamenán několika chybami a (opět) Kočky vedly v polovině druhé směny 0:4. Samozřejmě vypjatá situace a emoce hrály proti nám do karet soupeřek a některým našim hráčkám se občas objevily slzičky v očích nad vlastními chybami. V tu chvíli ale naše Amazonky ukázaly, jaké jsou bojovnice a na konci 2. směny jsme snížili na 4:2. Terka Hráčková na postu nadhazovačky odvedla poctivou práci, stejně jako Kačka Kinclová na postu catchera, která společně s Andělkou Mrhačovou hájily úspěšně třetí metu a pomohly týmu udržet soupeřky bez bodu. A začalo se dařit i na pálce a podařilo se nám Pantherky bodově dostihnout. 4:4 a jdeme do poslední směny. Jako domácí budeme mít dohrávku, bohužel Trnava 2x skóruje především po našich chybách a opět se hlásí emoce o slovo....Znovu stoupáme na pomyslný Olymp.

 

Po chybě soupeřek se na první metu dostává Jana Petříková, která po odpalu Andělky Mrhačové a špatném příhozu na první metu skóruje a Andělka zůstává na první metě. Po špatném nadhozu Andělka krade druhou metu a po odpalu Kačky Kinclové a další chybě Panterek Andělka skóruje a Kačka se dostává až na druhou metu a je vyrovnáno. Na pálku se staví Lukáš Kincl a nádherným doumetovým odpalem posílá sestru domů a zajišťuje našim barvám vítězství 7:6.
Finále: Snails Kunovice. Po těžkém utkání s Trnava Panthers se nám zápas se Šneky zdál skoro jednoduchý. Samozřejmě jen díky tomu, že jsme uklidnili především emoce a věříme si. Přestože v polovině druhé směny ještě prohráváme 0:1, otáčíme skóre v dohrávce na 2:1. Další směna je sice bez bodů na obou stranách, ale hned v té další přidáváme další na 6:1. V poslední směně už jen 3 auty a vítězství znamená 1.MÍSTO!!!  DOBYLI JSME TRÓJU!!!


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608