Softballová extraliga žaček - nová zkušenost

04.10.2016 08:33

Naše žačky v Praze ukázaly, že softball hrát umí. O víkendu se zúčastnily Finálového turnaje Extraligy žaček spolu s dalšími 7 týmy.

V prvním utkání Finálového turnaje Extraligy žaček, který se konal od pátku 30.9. do neděle 2.10 v pražském softballovém areálu Eagles v Krči, jsme narazili na tým SK Trutnov HSM. Hned od první směny to byl tuhý boj a po třetí směně svítilo na tabuli skóre 1:1. Ve čtrvté směně jsme se neubránili chybám v zadním poli a umožnili jsme soupeřkám doběhnout si pro 3 body. Na odpověď jsme však už neměli sil, takže zápas skončil prohrou 1:4.

V sobotu nás čekal soupeř z nejzkušenějších, aktuální leader Extraligy žaček bez jediné prohry v základní části soutěže, celek Arrows Ostrava. Předpokládaný vývoj utkání byl vyjímečný v tom, že jsme donutili soupeřky udělat chyby v poli a doběhli si pro 3 body, což před námi jiný tým nedokázal. Konečný stav 3:13.

Poslední zápas ve skupině nám dával možnost při výhře o 3 body postoupit do semifinále. Tým Sabat Praha nastoupil v mnohem lepší pohodě a v první směně se ujal vedení 1:3. Ve druhé směně se nám podařilo 6 doběhy otočit skore, zatímco soupeřky přidaly jen jeden. V dalších směnách jsme však další body přidat nedokázali, zatímco čarodejnice ze Sabatu přidaly ještě dva. Skalp extraligového týmu jsme sice získali, ale ve skupině tím vznikla situace, kdy tři týmy měly po jedné výhře a dvou prohrách. Díky dosaženým a obdrženým bodům to pro nás znamenalo čtvrté místo ve skupině a tím i nemožnost bojovat o lepší než 5. místo...

Monika Smílková dobíhá pro bod.

Nedělní 9. hodina byla začátkem zápasu se třetím celkem skupiny B Joudrs Praha. Opět šel soupeř po první směně do vedení a přidal body i ve druhé směně, takže při skore 2:6 po druhé směně se zdálo, že naše děvčata ztratila chuť do hry. Nakonec se nám podařilo skóre zkorigovat na 5:7, což znamenalo, že budeme hrát o 7. místo.

Poslední zápas a poslední soupeř. Už se jen ztěžka hledala chuť do hry a motivace k dobrému výsledku. Ale i pro zkušený tým hráček ZŠ Jana Wericha Storms Řepy jsme nakonec nebyli slabým soupeřem, i když prohra 3:5 znamenala 8. místo na turnaji.

Velkou zásluhu na výsledcích mají především naše nadhazovačka Veronika Vlachová a Martina Titlová, které protihráčkám nasázely v 5 zápasech celkem 21 strikeoutů. Na pálce předvedla nejlepší výkon Monika Smílková, která svými odpaly dopomohla spoluhráčkám ke 4 doběhům. Neztratily se ale ani naše nejméně zkušené hráčky Tereza Hráčková a Karolína Křížová, které předvedly v zadním poly krásné zákroky na dlouhé odpaly soupeřek.

Turnaj nám ukázal, že naše dívky hrát softball umí a mohou být důstojným soupeřem téměř všem týmům v našem českém softballovém rybníčku. Být 8. ze všech žákovských týmů z celé ČR hned v první sezóně, kdy družstvo hraje celostátní soutěže, to si zaslouží minimálně velkou pochvalu. 

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608