2012 Summary 5. víkendu extraligy

26.06.2012 20:59

Draci Brno i přes jednu prohru osamoceně ve vedení, Technika Brno dvakrát poráží Kotlářku. Toto je výchozí pozice pro čtvrteční utkání a opakování loňského finálového souboje.

Olympia Blansko – Skokani Olomouc 9:11, 10:16

I přes další statečný výkon a těsnou prohru v prvním utkání zůstává nováček Extraligy stále bez vítězství. Skokani díky dvěma výhrám poskočili o jednu příčku a jsou nyní na 6. místě. Potvrdili tak letošní dobrou formu a statistické předpoklady. V roce 2008 zvítězili nad Olympií hned třikrát. Blanenští bojují, ale na zisk bodů to prozatím nestačí. Další příležitost budou mít v sobotu, kdy opět na domácím hřišti přivítají Hrochy Brno.

Draci Brno – Eagles Praha 6:1, 3:4

I přes ztrátu jedné kytičky si Draci drží stále první příčku v tabulce. Hosté zapomněli na tři prohry z minulého víkendu a potvrdili letošní dobrý start do sezóny a drží si stále postupovou pozici do play-off. Domácí se v prvním utkání ujali hned v jeho úvodu vedení po dvoubodovém homerunu Alexe Derhaka, poté ještě zvýšili na 3:0. Eagles získali svůj jediný bod ve 3. směně. Pak už byl zápas plně v režii Draků. I ve druhém souboji byli prvním skórujícím týmem Draci. Tentokrát však Eagles dokázali skóre i s přispěním slabších chvilek dračí obrany otočit na 4:1. Závěr zdramatizoval ještě dvoubodový homerun Martina Schneidera, ale na zvrat už to nestačilo.

Arrows Ostrava – Hroši Brno 9:5, 12:11

Ostravští získali dvě důležitá vítězství do tabulky, když dokázali porazit brněnské Hrochy. Opět bylo k vidění hodně doběhů a jedno tříhodinové drama. Arrows vynesly dvě výhry na dělené druhé místo v tabulce společně s loňským místrem. Hroši naopak spadli na dělenou čtvrtou příčku, kterou drží společně s pražskými Eagles. V dalším hracím víkendu hrají oba týmy venku. Hroši v Blansku s Olympií a Arrows zajíždí do Prahy na Markétu, kde má své domácí hřiště Kotlářka.

Technika Brno – Kotlářka Praha 2:1, 12:2

Loňský mistr pomalu šplhá tabulkou vzhůru. Pražskou Kotlářku dokázala dvakrát porazit. První utkání rozhodly homeruny Jiřího Marka a Martina Stříteckého ve 2. směně. Hosté snížili v následující hře a pak už byla k vidění hlavně skvělá práce nadhazovačů Jakuba Toufara a Patricka Ahearna a obran. Otočit skóre mohla Kotlářka v poslední směně, kdy obsadila bez autu všechny mety, ale domácí těsnou výhru udrželi. Ve druhém zápase šla hned na začátku do vedení Kotlářka zásluhou homerunu Charlese Magedanze. Domácí rázně odpověděli a dostali se do vedení 4:1. O jejich výhře rozhodly další homeruny a náskok 10:2.

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608