Muži smolně prohráli v nastavení

01.09.2014 11:22

Blesk Jablonec - Olympia Blansko 6: 5 v 11 inn.

V sobotu začal letošní devátý a záverečný díl vzájemných soubojů mezi Bleskem a Olympií, který byl současně i vyvrcholením nesmírně napínavé semifinálové série, jež byla rovněž soubojem o účast v baráži. A tak jak všech dosavadních 8 zápasů bylo napínavých od začátku až do konce a neskončilo s jedinou vyjímkou vítězstvím vyšším než o dva body, tak rozhodující zápas byl tím pravým vrcholem této série a skvělou reklamou na to, jakým nádherným a dramatickým sportem baseball je.

S napětím očekávaný souboj začaly oba týmy překvapivě výrazně oslabeny. Domácím Bleskům chyběli bratři Výborové, když Jonáš Výbora je patrně nejlepším domácím hráčem, a na druhé straně Olympia postrádala nejlepšího pálkaře v play off Zdeňka Jelínka a dále Víta a Prudila.

Nadhazovací posty obsadily jedničky ve svých týmech, domácí Šafařík a hostující Zdeněk Kocman a oba dokázali svými vynikajícími výkony vydržet na kopci celých jedenáct směn. Od začátku drželi pálkaře obou týmů na uzdě  a s podporou bezchybných obran nedovolili změnu skóre. Výraznější byl od začátku Zdeněk Kocman, který za pět směn umožnil domácím jen jednou dosáhnout třetí mety. Šafářík měl s udržením čistého konta přece jen větší starosti. Ve druhé směně kombinací volné mety (Šustal), trefení (Konvalinka) a odpalu (Farkaš) naplnila Olympia s jedním autem všechny mety, nicméně nedokázala skórovat. Ve třetí směně po dvojmetovém odpalu Lošťáka a singlu Kučery opět při jednom autu obsazená třetí meta, ale ani z této situace Blansko neskórovalo, protože při následné hře se domácím podařilo po odpáleném míči do vnitřního pole zahrát aut na domácí metě proti dobíhajícímu Lošťákovi. Ani ve čtvrté směně neměla domící defenzíva oddech. Po singlech Konvalinky a Kostky a volné metě Lošťáka opět naplněné všechny mety a domácí opět, tentokrát s notnou dávkou štěstí situaci zachránili. Krásně trefený linedrive Jardy Němce skončil bohužel přímo v rukavici spojky. Další nadějná situace Olympie následovala v páté směně, singl Kučery a následná krádež, obsazená druhá meta bez autů. Na odpal Konopiského běžecká chyba Kučery a následná divoká rozehra, jejímž výsledkem byly dva auty běžců Olympie na třetí metě. Teprve v šesté směně se hosté dočkali, nejprve šel na metu Konvalinka (trefení), Farkaš ho posouvá za cenu autu na druhou metu, Kostka pálí singl a následně krádež a s jedním autem obsazená druhá  a třetí meta. Sebeobětovací odpal Davida Lošťáka znamená první bod pro Blansko a také první nesmyslný výrok rozhodčích, kteří míč evidentně zpracovaný v rukavici domácího polaře vyhlásili jako nechycený, při následných protestech byl vyloučen domácí hráč Koťátko, bohužel to nebyl zdaleka poslední přehmat rozhodčích.  Z této situace Olympia vytěžila dva body a ujala se vedení 2:0.

V dohrávce šesté však zabrali v útoku i domácí a po dvou odpalech snížili na 1:2. A největší drama pomalu nastávalo. V dohrávce osmé směny Olympia osudně zaváhala v obraně, po singlu následovala chyba při ulívce a první a druhá meta obsazena bez autu. A přestože v této chvíli Kocman předložil jeden fly aut a následně dva strike outy, na passbaly skórovali oba běžci a po osmé směně domácí vedli 3:2.  Ani v této chvíli jsme se nevzdali a při jednom autu přišel odpal Němce, následně chyba v zadním poli a krádež druhé mety a s jedním autem druhá a třetí obsazená. Na sebeobětovací odpal Konopiského Němec srovnává na 3:3. Při následném trefení Konvalinky vzniká opět nesmyslné rozhodnutí rozhodčích a při následných protestech rozhodčí vylučuje Kučeru a Němce.

V dohrávce devété Kocman nepřipouští komplikace, dvaktrát SO a jeden fly a jde se na tie-break. Na metách začínají Kostka a Barták, v line-upu nahrazují vyloučené Kohoutek a Kocman. S jedním autem Kohoutek odpaluje singl, Kostka skóruje, ale chyba na třetí metě nás stojí další aut a běžce ve skórovací pozici....Kocman odpaluje následně singl, ale tím náš útok končí a vedeme 4:3, V dohrávce desáté první pálkař SO, ale následně opět passbalem posuváme bežce na druhou a třetí a následné squeez přináší srovnání, Kocman následně dvojautem ukončuje směnu a drží nás stále ve hře. Jedenáctá směna a drama vrcholí, Šustal posouvá Kocmana na třetí a Konvalinka je aut na první, nicméně Kocman dobíhá a vedeme 5:4. Dohrávka jedenácté směny přináší konečné rozřešení tohoto dramatu, při jednom autu a obsazené druhé a třetí, přichází chyba našeho pole a je rozhodnuto, na domácí straně výbuch radosti, na naší obrovské zklamání. Jablonec postupuje do finále ČML a rovněž do baráže o extraligu. Vyhrává zkušenější a šťastnejší tým, naši mladíci nemají důvod se stydět za svoje předvedené výkony. V nejdůležitějších chvílích rozhodla větší zkušenost a klid jabloneckého týmu, pro nás jsou to cenné zkušenosti, protože takovouto sérii nenahradí žádný trénink.  Nás čeká smutná cesta domů a konec sezóny....

Chlapi, dobrá práce, příští rok to určitě vyjde!

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608