2013 Přípravka postupuje na Zlatý Superpohár

28.06.2013 18:20

Přípravka postoupila na Zlatý Superpohár - moc Vám, prcci, blahopřejeme:-)

Také oblast Morava jih má již odehraný Stříbrný Superpohár v T-ballu. O víkendu hostil baseballový stadion Na Hvězdě v Třebíči pětici nejlepších týmů z celé jižní Moravy a Vysočiny, kterou v turnajovém pavouku doplnil ještě celek osmiček Nuclears hrající bez nároku na postup do Prahy jako Třebíč „B“. 

Po celou sobotu 1. června 2013 sice hrozila obloha deštěm, ale nakonec se na Vysočině podařilo odehrát všechna naplánovaná utkání.

Drtivá většina zúčastněných klubů hraje oblastní soutěž v Coach-Ballu, a tak nebylo bez zajímavosti, jak si hráči poradí s návratem ke stativu. Žádná překvapení se ale nekonala. Skupinou A prošla bez porážky Třebíč „A“ a ve skupině B Draci Brno. Souboje o první příčky v základních skupinách nabídly dramatickou podívanou s těsnými výsledky. Třebíčské áčko zdolalo brněnskou Techniku 7:6 a Draci porazili Pipas Brno 3:2. Stejní soupeři na sebe navzájem narazili také v závěrečných zápasech o konečné umístění. Stalo se tak poté, co v semifinálových utkáních porazil Pipas třebíčské áčko 11:2 a Draci se vypořádali s Technikou rozdílem 10:0. Poslední týmy ze základních skupin spolu bojovaly o pátou příčku. Osmiletí hráči Třebíče „B“ drželi se svými staršími protihráči z Olympia Blansko krok jen v úvodních směnách a nakonec podle předpokladů podlehli Blansku 3:13.

V utkání o třetí místo držela vedení Technika Brno. Pak ale přišla směna, ve které Nuclears dokázali udělat maximální počet pěti doběhů a z poháru za třetí místo se mohla radovat domácí Třebíč po výhře 6:3. Také Draci potvrdili výsledek ze základní skupiny, když ve finále porazili Pipas Brno podruhé na turnaji, tentokrát 8:3.

Na Zlatý Superpohár, který se uskuteční 21. až 23. června 2013 v Praze, z jižní Moravy postupuje místo obvyklých čtyř hned pět týmů, protože region Čechy sever nedal dohromady čtyři účastníky a uvolněné místo bylo přenecháno nejvýše nasazenému regionu pro rok 2013, kterým je Morava jih. 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608