2. liga kadetek, tentokrát v Ostravě

23.07.2014 04:59

Tak jsme zase vyjeli na turnaj. Kadetky, hostující v týmu Arrows se vypravily tentokrát na sever Moravy do domovského areálu ostravského týmu. Počasí v průběhu uplynulého týdne dávalo tušit, že to bude další náročný turnaj. Pořadatelé z důvodu dojezdových vzdáleností upravili rozpis turnaje tak, že se začínalo až ve 12:30 hodin.

Prvním naším soupeřem byl tým Chemie-Kotlářka Praha. Po vyrovnaném začátku jsme vítězství strhli na naši stranu až v poslední směně třemi doběhy a vyhráli jsme tak 6:4. Ve druhém zápase jsme narazili na vítěze minulého turnaje SC Merklín, kterému jsme podlehli po nevýrazném výkonu na pálce i v poli 3:10. Posledním sobotním soupeřem byl tým SaBaT Praha. Nedokázali jsme tentokrát reagovat na jejich nadhoz, takže nám Sabatky vrátily porážku z pražského turnaje poměrem 11:0.

Nedělní ráno bylo teplejší než v sobotu a děvčata se utkala s kadetkami pražského týmu Joudrs B, s mimiž to byl do poslední směny velice rozháraný zápas. Po první směně tým Joudrs B vedl 4:0, po druhé směně se stav srovnal na 6:6, další směna nepřinesla žádný bod ani jednomu z týmů. V poslední směně tým Arrows měl již jeden aut, když k obratu ve vývoji utkání zavelela nejmladší hráčka týmu, posila ze žákovského družstva Arrows,Robina Burkovičová, když zabojovala nevídaným způsobem na pálce – svými 10 foul bally (kontakty s míčem) a konečnou metou zdarma soupeřovu nadhazovačku  vyvedla z míry natolik, že náš tým dosáhl 12 bodů v řadě. Soupeři při tom nepomohlo ani dvojité střídání nadhazovaček. Pálkařky Joudrs B už nedokázaly zareagovat vice než jediným bodem, a tak konečný výsledek byl 18:7.

Posledním soupeřem na turnaji v závěrečném boji o třetí místo byly znovu Kotlářky z Prahy. Zápas byl do třetí směny ve stylu extraligových celků dospělých týmů - perfektní nadhozy, žádné chyby v poli. Až do čtvrté směny se skóre neměnilo a stav byl stále 0:0. Ve čtvrté směně získaly naše kadetky bod a napětí narůstalo. Na  začátku páté směny soupeř skóre srovnal, nicméně naše děvčata v dohrávce svůj násko zvýšila o tři body a třemi rychlými outy v šesté směně jsme ukončily zápas vítězstvím 4:1.

Na další turnaj vyrazí kadetky 7.6. do vzdáleného Merklína (Plzeňský kraj).


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608