Kadetky na posledním turnaji zazářily

15.09.2014 11:13

O víkendu se dvě z našich kadetek účastnily, jako členky ostravského družstva Arrows, posledního turnaje 2. ligy kadetek. Organizátoři ze Sabatu Praha dohodli náhradní hřiště v areálu ZŠ Jana Wericha, neponechali nic náhodě a nepodcenili přípravu, a přestože ve čtvrtek i v pátek vydatně pršelo, bylo hřiště v sobotu připraveno.
V sobotu jsme první zápas odehráli s Merklínem – vedoucím celkem celé soutěže, který jsme dosud nedokázali ve vzájemných utkáních ani jednou porazit. Jako hosté jsme nastoupili na pálku jako první. První pálkařka se na první metu dostala se štěstím po chybném příhozu soupeřek. Druhá pálkařka nedostala možnost pálit a dostala první metu zdarma. Další dvě pálkařky byly sice vyautovány, ale podařilo se posunout běžce do skórovacích pozic na třetí a druhou metu a při divokém nadhozu dosáhnout dokonce prvního bodu. V dohrávce první směny jsme soupeřkám nedovolili získat ani jedinou metu a už jsme byli zpět na pálce. Soupeřkám opravdu nepřálo štěstí a po čtyřech volných metách vystřídaly nadhazovačku. Bohužel ani tento tah Merklínu nepomohl a soupeře trápil nadhoz dál, zatímco naše hráčky si postupně dobíhaly pro body. Do dohrávky druhé směny jsme šli s náskokem 7:0. Soupeřkám se podařil třímetový odpal, ale více, než dosáhnout jednoho bodu, nedokázaly. Naopak nám se v dalších dvou směnách podařilo přidat ještě dalších šest bodů, a to i díky dvěma homerunům, takže vítězné skóre 13:4 znamenalo pořádnou porci radosti pro naše kadetky.
Druhým protivníkem byl tým Sabat Praha. Ze vzájemných zápasů vyšly soupeřky třikrát vítězně a jen jednou jsme je dokázali porazit. Ale ani jejich nejlepší nadhazovačka neměla zrovna svůj den. Čtyři mety zdarma, několik divokých nadhozů, šest odpalů a osm doběhů ve dvou směnách opět znamenalo naše vedení po dvou směnách 8:1. Střídání nadhozu trochu pomohlo, ale ani přes veškerou snahu se Sabatu už zápas otočit nepovedlo a konečný stav utkání byl 9:4 pro Arrows.
V posledním sobotním klání nás čekal celek Joudrs B Praha. Ze vzájemných zápasů jsme už třikrát vyšli jako vítězové, ale kadetky Joudrs nás už dokázaly porazit. Soupeř začínal na pálce a dostal se už i na druhou metu, ale chytrou hrou vnitřního pole se podařilo vyautovat hráčku při krádeži třetí mety a hned na to i vyautovat hráčku na první metě. Stav po dvou směnách 2:1 pro Joudrs bohužel nevypadal vůbec dobře. V další směně jsme nepovolili soupeři žádný bod. Do útoku zavelela Lucka Krytinářová jednometovým odpalem hned na začátku dohrávky třetí směny. Na ulívku další pálkařky se dostala až na třetí metu a při dvoumetrovém odpalu další spoluhráčky dosáhla vyrovnávacího bodu. Přidali jsme v této směně ještě čtyři další. Zápas nakonec skončil vítězstvím Arrows 9:3. 
Utkání s papírově nejslabším soupeřem v neděli probíhalo zcela v naší režii. Týmu Kotlářky jsme nepovolili ani bod a s velkou chutí jsme pálili snadný nadhoz – 3 dvoumetové, 2 třímetové odpaly a 1 homerun byly jen sladkou třešničkou na tomto zákusku. Celé utkání ukončila Lucka Krytinářová ukradením domácí mety a utkání tak skončilo rozdílovým výsledkem 15:0 po třetí směně. 
Měli jsme tak finále na dosah, bohužel počasí a dešťové přeháňky zaúřadovaly, takže turnaj skončil po základní skupině pro nezpůsobilost hřiště.

O to víc mrzí neúčast na turnaji v Merklíně pro nedostatek hráček, kdy postupně odřekly kadetky Olympie Blansko, Jolana a Daniela, které na jaře podepsaly hostování v Arrows. Znemožnily tak hru dalším hráčkám, protože body ze zmíněného turnaje chybí k postupu na finálový turnaj Extraligy kadetek..

Kadetky Olympie Blansko byly velkým přínosem a rozhodně se v Arrows neztratily. Za zmínku z tohoto turnaje stojí Markétiny sebeobětovací ulívky i Lucčin třímetový odpal. Výkony a dovednosti hráček se rapidně zvyšují s každým absolvovaným zápasem.

Kaňkou na zářivém výkonu celého družstva bylo zranění Markéty Gregorové a následná hospitalizace v nemocnici v Motole s podezřením na otřes mozku. Naštěstí podle posledních zpráv si už Markéta užívá teplo domova, protože ji dnes propustili domů. Snad ty následky úderu do hlavy nebudou tak velké ;-D


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608