Lednice se softbalistky nebojí

27.08.2014 20:28

Nejedná se o kuchyňský spotřebič, ale o domovské město softballového klubu Bulldogs. Protože Extraliga juniorek už pro naše děvčata skončila celkovým 11. místem, rozhodli jsme se vyjet na Interpohár. Je to seriál turnajů, který vznikl iniciativou několika mužských oddílů v roce 2008 z potřeby potkávat se s jinými soupeři, než s těmi ze „své“ soutěže. Obliba Interpoháru pomalu, ale jistě stoupá. Důkazem je každým rokem se zvyšující počet kol a také stále větší zájem týmů o účast. V první sezoně se odehrály 4 turnaje, jichž se zúčastnilo celkem 10 týmů. Letošní ročník už má za sebou 8 turnajů z 10 plánovaných a zúčastnilo se celkem 26 týmů včetně jednoho německého a jednoho slovenského. 
Naší nevýhodou byla základní sestava s převahou dívek, kterým přišli na pomoc dva vysloužilí baseballisté – Martin „Páša“ Rumler a Roman „Dědek“ Gregor. Celý tým podpořila také svou hrou zasloužilá hráčka a trenérka Renata Hráčková
První zápas s vedoucím týmem celého Interpoháru, Beavers Chomutov, probíhal jednoznačně. Přílišný respekt z mužského nadhozu, nesehranost týmu a dva měsíce prázdnin byly jasnou příčinou vysoké prohry 23:0. 
Druhý zápas už byl o něčem jiném – soupeř Hladoví Hroši ze Sezimova Ústí se softballisty Pharaonu z Jindřichova Hradce nám až do začátku 5. Směny, kdy bylo skóre 4:1, dávali naději na solidní výsledek. A přestože se v poli celkem dařilo, naše tragická pálka nám zajistila jen jediný doběh proti 9 doběhům soupeře. 
Bulldogs Lednice proti Olympii postavili kadetského nadhazovače. Opět se nám dařilo držet vyrovnané skóre až konce 4. směny a dokonce jsme udělali 2 doběhy. Nadhozy posily z Třebíče Simony Zahradníčkové Bulldogům dělaly velké problémy. Na další směnu nasadili Bulldoci nadhazovače mužského družstva a zlepšeným výkonem na pálce ukončili zápas za stavu 8:2.
V neděli nás čekal poslední ze soupeřů – tým poskládaný ze dvou slovenských celků Crows Košice a MaSK Pezinok, hrající pod hlavičkou Pezinoku. Z naší strany snad nepovedenější utkání, kde jsme se hned v první směně ujali vedení 2:1, které jsme ještě o bod zvýšili ve druhé směně. Nadhazovačka soupeře nám sice nic nedarovala, ale naše zlepšená pálka nás posouvala na metách. Po třetí směně za stavu 3:2 ve prospěch Olympie soupeř změnil nadhoz na mužský, což samo o sobě nebyl problém. Bohužel z nervozity se rodí chyby. Soupeř přitlačil na pálce a několik chyb a nechycených dlouhých vysokých míčů znamenalo konečný výsledek 12:3.
Všechny Olympanky může těšit uznání, jehož se nám dostalo od soupeřů. Nejen za krásu a mládí našich děvčat, ale i za odhodlání a hru, kterou předvedly v poli a na pálce. Rozhodně jsme se mezi převážně mužskými týmy neztratili.
Budeme-li mít další možnost, určitě se opět na Interpohár podíváme.

Fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout ZDE


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608