Naše holky na 2. turnaji

24.07.2014 04:10

Softballistky vyjely opět do Prahy na druhý soutěžní turnaj Extraligy juniorek. Byli jsme nalosováni do skupiny s týmy Softball club Dvůr Králové, ZŠ Jana Wericha Storms Řepy a Žraloci Ledenice. V utkáních ve skupině jsme se postupně utkali s uvedenými týmy a nevýrazným výkonem jak v poli, tak i na pálce, jsme všechny zápasy prohráli. Nejlepší výkon v utkání s Dvorem Králové proti rychlé nadhazovačce předvedla Markéta Gregorová, která se dostala dvakrát na pálku a dvakrát dokázala odpálit. Protože na její výkon nedokázal nikdo odpovědět a chyby v poli se jen vršily jedna za druhou, skončilo utkání vítězstvím Dvora po třetí směně ostudným skórem 27:3.

Ve druhém zápase proti týmu Žraloků se na pálce proti jejich skvělé nadhazovačce nedokázal na pálce prosadit vůbec nikdo. Ve skvělém světle se představila Natálie Břoušková na postu nadhazovačky, která z celkového počtu 115 nadhozů měla 66 striků. Bohužel soupeř byl natolik silný na pálce a naše zadní pole natolik nezkušené, takže skóre 23:0 bylo pro nás jen milosrdným výsledkem.

Třetí soupeř ve skupině, Žraloci Ledenice, byl papírově opět velmi silný (na prvním turnaji z 5 zápasů vyhrál 4). Po první směně vypadal stav 3:0 ve prospěch Žraloků celkem nadějně, ale postupně jsme umožnili chybami v poli soupeři luxusní náskok 16:1, na který jsme nedokázali řádně zareagovat. Přestože jsme v poslední směně dosáhli 4 další body, nestačilo to než na korekci skóre na 16:5.

Obraz nedělních zápasů byl zcela odlišný. Prvním soupeřem byl Radotínský sportovní klub, s nímž jsme na minulém turnaji svedli tie-breakovou bitvu. V první směně děvčata z Radotína dosáhla 3 bodů. Náš tým dokázal odpovědět pouze jedním bodem, ale v průběhu utkání byl stav po čtvrté směně 6:5 pro Radotín. Bohužel velikou chybou v poli jsme umožnili soupeři v poslední směně dosáhnout na další 4 body, na něž jsme už nedokázali odpovědět. Po dlouhé době to byl ale opět jeden z vydařenějších zápasů, při němž vynikla Aneta Sehnalová. Nejen svou hrou v poli (1 out, 4 asistence), ale především na pálce, kde byla bezchybná (3 starty na pálce = 3 odpaly).

Turnajový pavouk nás znovu svedl na jedno hřiště se Žraloky z Ledenic. Na nadhoz se postavila opět skvělá Natálie Břoušková (74 nadhozů, z toho 40 striků), kterou doplnily vynikajícím výkonem v poli Katka Feiková (catcher), Veronika Břoušková (poprvé v životě na 3. metě) a Katka Hudcová v zadním poli. Bohužel došlo v průběhu zápasu ke zranění Katky Feikové. Pochvalu si zaslouží i Lucie Krytinářová, nejmladší členka družstva juniorek, která Katku velice úspěšně a s přehledem zastoupila. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. V polovině čtvrté směny, po naší pálce, byl stav 5:5 a dával nám naději znovu na tie-break, nicméně soupeřky při dohrávce strhly vítězství na svoji stranu a utkání skončilo vítězstvím Ledenic 7:5. Nezkušenost našich hráček se projevila především v pohybu po metách a ve snaze odpalovat i nadhozy mimo strike zónu. Tím jsme se také možná připravili i výhru.

Z celého turnaje jsme si tak odvezli sice 5 proher, ale také velmi cenné zkušenosti a vědomí, že do budoucna máme našlápnuto na lepší výsledky.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608