Naše holky na turnaji v Praze

22.07.2014 03:35

O uplynulém víkendu se naše softballistky zúčastnily prvního soutěžního turnaje Extraligy juniorek. Za účasti 12 týmů z celé republiky, které se sjely do areálu Eagles Praha v Krči, odehrály celkem 5 utkání. Celý turnaj byl organizován systémem skupin a následným postupem do dalších zápasů podle prohry nebo výhry.

Naše skupina se skládala z týmů USK Wroclaw (Polsko), Eagles Praha (domácí tým) a my. V prvním utkání jsme narazili na polský tým USK Wroclaw. Loňský účastník Extraligy juniorek nám nedal šanci. Na pálku jsme nastoupili velice odevzdaně a na téměř bezchybný nadhoz nedokázaly zareagovat ani ty nejzkušenější pálkařky. Z šesti pálkařek, které se dostaly na pálku, nám do statistik nepřibyl ani jeden odpal, pouze strike outy a nucené auty na první metě. Naproti tomu soupeřky bez větších nesnází získávaly doběhy nejen dlouhými odpaly, ale i 11 metami zdarma a chybami v poli. Utkání tak skončilo po 2. směně rozdílem bodů 20:0. Omluvou není ani to, že USK Wroclaw nakonec skončili v celém turnaji jako 3., když podlehli za celý turnaj jen celkovému vítězi Snails Kunovice.

V druhém zápase nás čekal neméně silný soupeř, domácí Eagles Praha. S většinou hráček jsme se již setkali vloni v soutěži kadetek, kterou Eagles vyhráli. Pro naše protivníky to opět bylo jen tréninkové tempo a zkoušení sestavy pro další zápasy. Přesto jsme se trochu vzchopili a trochu zlepšili hru, především na pálce, proto také výsledek byl pro nás mnohem příznivější. Vítězství 22:7 ve prospěch Egles nás však tolik nemrzel, přestože jsme ve skupině skončili na posledním místě.

Postupový klíč nám jako dalšího soupeře postavil do cesty tým SaBaT Praha. O tomto týmu platí téměř to samé jako o Eagels. S většinou hráček jsme se už potkali a nedokázali jsme je porazit. Jako hosté jsme začínali na pálce a 2x SO na začátek a hladký aut na první metě dával tušit, že to bude jednoznačné utkání. Až neuvěřitelné bylo, že po prvních dvou směnách byl stav utkání pouze 3:1 a to především díky skvělému nadhozu Natálie Břouškové. Přestože není zrovna nejrychlejší a nejtvrdší (nebo snad právě proto?), dělal soupeřkám velké potíže. I když utkání nakonec skončilo jednoznačnou prohrou 12:1, ukázalo, že dokážeme soupeřky potrápit, pokud se soustředíme na hru v poli. Svědčí o tom také tři auty při krádeži druhé mety.

V neděli nás čekaly dva zápasy o spodní příčky výsledkové listiny. Tomu také odpovídali soupeři. Radotínský sportovní klub začal trénovat přibližně o rok dříve než my a v loňském roce se zúčastnil Extraligy juniorek, kde skončil na posledním místě, protože nedokázal vyhrát ani jedno utkání. Opět začala nadhazovat Natálie Břoušková a skvělým výkonem na nadhozu (celkem 74 nadhozů, z toho 39x strike!) nám dával naději na vítězství. Utkání bylo velice vyrovnané a dospělo až do tie-breaku po páté směně za stavu 4:4. To už nadhazovala rovněž skvěle Aneta Sehnalová (celkem 23 nadhozy, z toho 16x strike). Soupeř začal s běžcem na druhé metě. Bohužel se nám podařilo v poli vyrobit dvě chyby, čímže jsme umožnili dosáhnout Radotínu čtyř bodů. V závěru jsme pak už dokázali jen korigovat skóre na konečných 8:6.

Téměř krajanky, oddíl Dračice Brno, byl naším posledním sokem. Dračice jsou posíleny hráčkami ze Sparks Mladé Buky, především nadhazovačkou, čímž jejich šance na vítězství byly podstatně vyšší než naše. U nás se začala projevovat celková unavenost a ztráta bojechtivosti. Herní pohoda se vytratila a celkový projev na nadhozu (10 met zdarma) a hlavně na pálce působil odevzdaným dojmem (4x SO z devíti startů na pálce). Jednoznačný výsledek 15:0 pro Dračice ale jednoznačně jen vypadá. Při stejném výkonu jako proti Radotínu by se dalo uvažovat o zcela jiném výsledku.

Celkově nám turnaj ukázal, kam máme napřít své úsilí při dalších trénincích a kde a co musíme zlepšovat a zásadně změnit.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608