Olympské dívky na zkušené a zkušenosti rozdávající

24.03.2015 08:36

Děvčata z Olympie - Markéta Gregorová, Monika Smetanová, Natálie Břoušková a Lucie Krytinářová - o víkendu opět vyjela hrát za kadetky.  První dvě jmenované již tradičně za ostravské Arrows, další dvě za nově vzniklý oddíl softballu při ZŠ Hroznová Brno. Těší nás dvě věci - jednak, že je o naše děvčata zájem a jsou platnými hráčkami ostravských kadetek, a že se snad konečně v Brně začíná blýskat na lepší časy ženského a dívčího softballu.

Tentokrát nás čekal jednodenní halový turnaj v Hrotovicích (okr.TR), který i při účasti dvou týmů z Prahy byl započítáván do soutěže Moravská  liga dívek (Olympia Blansko tuto soutěž neobsadila kvůli věkovým podmínkám, které nakonec byly zcela změněny). Hrací systém byl stanoven na hrací čas 45 minut + 5 minut dohrávka.

První zápas čekal ZŠ Hroznová s domácím týmem Nuclears Třebíč. Po vyrovnaném průběhu utkání, kdy naše hráčky Natálie a Lucie byly „nominovány“ na posty nadhazovačky a chytačky, se přece jen prosadily v poslední směně zkušenější domácí kadetky a utkání skončilo 0:3. Další zápas ve skupině absolvovaly hráčky ZŠ Hroznová s Eagles Praha a ani v tomto klání se nezalekly zkušenějšího týmu a konečných 5:3 ve prospěch Eagles je dobrým vysvědčením, přestože ZŠ Hroznová skončila ve skupině na 3. místě.

Zcela jinak vypadaly zápasy Arrows Ostrava s našimi hráčkami Markétou a Monikou. První utkání s velmi mladým týmem Snails Kunovice, složeným převážně z žaček) skončilo drtivou porážkou 14:0. V dalším zápase předvedly oba týmy, Arrows Ostrava i Tempo Praha, svoji sílu na pálce i v obraně. Konečný výsledek 5:3 pro Arrows určil Ostravě 1. místo ve skupině.

V dalším průběhu turnaje se utkaly třetí týmy ze skupiny s druhými z opačné skupiny. ZŠ Hroznová tak narazila na tým Tempo Praha. Zápas dopadl jednoznačně ve prospěch Tempa, které po vítězném zápase s Eagles postoupilo do finále. Arrows si šanci na finále nenechalo ujít a porazilo Nuclears Třebíč. V souboji o 5. místo nakonec ZŠ Hroznová, za přispění našich hráček, udolala Snails Kunovice 8:3, 4. místo obsadili Nuclears Třebíč a Eagles Praha skončili na 3. místě.

Do finále tak nastoupily týmy Arrows Ostrava a Tempo Praha. Pražačky hned v první směně dokázaly doběhnout pro bod. Obrany i pálkařky na obou stranách předváděly velmi kvalitní softball. Nejčastější byly auty hned na první metě, ale třeba na překrásný odpal Moniky Smetanové středopolařka Tempa předvedla ještě krásnější obětavý zákrok se skokem a chytila míč přímo ze vzduchu. Nakonec byl doběh Tempa z první směny jediným za celé utkání a Tempo se tak stalo vítězem celého turnaje.

Dalším podnikem, který naše kadetky čeká, je kvalifikační turnaj kadetek v Ostravě ve dnech 3. - 5. dubna a poslední herní den Senior Little League 6. 4. 2015 v Praze. Obě události už budou probíhat venku na hřištích, tak snad bude přát i počasí.

Prověrka zkušeností našich vyslankyň dopadla dobře a doufáme, že stejně kvalitní, či ještě kvalitnější výkony, budou naše hráčky předvádět i v soutěžích, kterých se Olympia Blansko zúčastní.

 

      

      


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608