Seveřanky v Blansku - softball ženy

09.05.2015 20:16

Pro ženské družstvo v Moravské lize žen znamenal osmý květen hrací den. Dvojzápas s brněnským celkem SK Sever Brno. Neměli jsme sebemenší tušení, co nás čeká, protože tento tým nestartuje v žádné jiné soutěži. První informace, které jsme získali od naší brněnské posily Moniky Janotkové, byly ne příliš dobré - Monika je trénovala na pálce, už spolu hrají dlouho a nemají žádné nové hráčky….

Přesto jsme do prvního zápasu šli s odhodláním prodat, co umíme. Jako domácí tým jsme začínali v poli. Po počáteční nervozitě, kdy jsme umožnili soupeři dvakrát skórovat, ukončila Aneta Sehnalová pálkařské vystoupení seveřanek strike-outem. V útoku jsme i my dosáhli na dva body a šli jsme do druhé směny. Soupeře jsme třemi auty dostali poměrně rychle zase do pole a znovu jsme byli na pálce. Nadhazovačka soupeřek si vybrala slabou chvilku a 5 metami zdarma za špatné nadhozy a trefením Lucky Krytinářové jsme poměrně snadno získali luxusní náskok 7:2. V další směně se skóre upravilo na 8:4 a začala přestřelka. Slabou chvíli si vybrala i Aneta a Brno začalo postupně dotahovat. Z naší hry v poli se zcela vytratil bojový duch, chyby se vršily a nervozita stoupala. Dlouhé odpaly Brňanek několik met zdarma a změna nadhozu znamenalo, že rázem Brno vedlo o 4 body. Zápas se začal vléct a přetahovali jsme se o vedení. Po neuvěřitelných 2,5 hodinách jsme konečně dospěli do 6. směny za stavu 17:17. Právě v této chvíli se projevila větší zkušenost hráček z Brna. Na nadhozy Renaty Hráčkové přidaly dalších šest bodů, kdežto my jsme jen dokázali korigovat nepříznivý výsledek dosažením osmnáctého bodu. Konečné skóre 23:18 ve prospěch Brno Sever.

            Po půlhodinové přestávce začal druhý zápas, tentokrát se vedoucí týmů dohodli na maximální délce 2 hodiny + dohrávka nebo 7 směn. Jako hosté jsme šli tentokrát na pálku my. Stejně jako v prvním zápase soupeřky, i my jsme se ujali vedení 2: 0 a na prkno se za náš tým postavila Natálie Břoušková. Seveřanky dokázal skórovat jen jednou, takže když jsme ve druhé směně přidali další tři body a nedovolili ani bod soupeři, opět jsme získali slušný náskok 5:1. Třetí směna nepřinesla žádnou změnu a oba týmy rychle vyautovaly tři pálkaře. Ve čtvrté směně soupeřky odpověděly dvěma body a nebezpečně se přiblížily, nicméně Olympanky se nadechly a přidaly dalších 5 doběhů. Šestá směna byla krizová, kdy při dvou autech SK Brno dotlačilo 5 bodů, a na tabuli byl rázem stav 10:8 pro Olympii. V utkání opět hrozil obrat. Ale naše děvčata zabojovala a přidala tři body. Předposlední směna soupeřkám znovu přinesla bod, nicméně krásným double autem Aneta Sehnalová poslala Brno do obrany a nám umožnila na pálce zvýšit dvěma doběhy na stav 15:9. Utkání mělo podstatně svižnější spád než první zápas, takže ještě před uplynutím dohodnutého hracího času začala poslední, sedmá směna. SK Sever Brno nám sice neumožnil už žádný doběh, ale my jsme jim to oplatili stejnou měrou, takže jsme uhájili vítězství.

               Z výkonů našich děvčat je třeba ještě vyzdvihnout nadhoz Moniky Janotkové od čtvrté směny druhého zápasu a především výkon Kristýny Kadlecové, která při svém teprve druhém utkání dokázala krásně chytit dva vysoké odpaly do zadního pole (a tím autovat pálkařky), ale dokázala i v útoku buďto posunout běžce do skórovacích pozic nebo odpálit.

               Díky absenci elektronického zápisu za včerejšího utkání a díky mé skleróze jsem zcela opomněl vyzdvihnout výkon naší nové posily z řad dospělých a bývalé hráčky TJ Olympia Blansko z dob dávno minulých. Zasvěvení a fandové našich žen a dívek jistě ví, že je to Petra "Bruno" Voet, zasloužilá matka, obětavá catcherka a původní šéftrenérka dívek. Její výkon při obou zápasech, na pálce, tak i v zadním poli nebo na postu třetí mety byl obdivuhodný!!!

 

Dalším hracím termínem pro náš tým sobota 16. 5. 2015, kdy na Strawberry Field přivítáme trnavské Pantherky.

 

Fotoreportáž z utkání naleznete ZDE.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608